Gündem

Dinçer; ‘Yaya üst geçidi akıcı trafik ve güvenli ulaşım imkanı sunacak’

ATATÜRK BULVARI YAYA ÜST GEÇİDİ PROJESİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından projelendirilen Atatürk Bulvarı üzerine yapılacak olan Yaya Üst Geçit projesi için inşaat çalışmaları başladı. Aksaray..

Dinçer; ‘Yaya üst geçidi akıcı trafik ve güvenli ulaşım imkanı sunacak’
banner

ATATÜRK BULVARI YAYA ÜST GEÇİDİ PROJESİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından projelendirilen Atatürk Bulvarı üzerine yapılacak olan Yaya Üst Geçit projesi için inşaat çalışmaları başladı.

Aksaray Belediyesi, Atatürk Bulvarı üzerinde yaşanan yoğunluğu göz önünde bulundurarak yeni bir yaya üst geçit projesini planladı. Atatürk Bulvarı ve Ereğlikapı Mahallesi arasında yaya ulaşımını kolaylaştıracak ve güvenli hale getirecek olan yaya üst geçidi iki adet taşıyıcı kolan üzerine inşa edilecek. Yaya Üst Geçidi projesinin yapılacağı alanda ilerleyen yıllarda sorun olmaması için altyapı çalışmaları başlatıldı. Yaya Üst Geçidinin yapılmaya başlaması ile oluşabilecek sorunların önüne geçilmesi için bölgenin altyapısı inşaat öncesinde taşınıyor.

Yaşlı, engelli ve yürüme zorluğu yaşayan vatandaşlar içinde detayların düşünüldüğü yaya üst geçit projesinde asansör ve yürüyen merdivenler yer alacak. En kısa zamanda tamamlanarak hizmete açılması bekleniyor.

‘PLANLADIĞIMIZ TARİHLER ARASINDA HALKIMIZIN HİZMETİNE SUNACAĞIZ’

Halkın talep ve önerileri doğrultusunda planladıkları projeleri yeni dönemde de tek tek hayata geçireceklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Şehrimiz Orta Anadolu’da en hızlı gelişen ve büyüyen şehirlerarasında yer alıyor. Bu hızlı büyüme ile sürekli yeni ihtiyaçlar yeni yatırımlara gereksinim duyuluyor. Bizde bu büyüme hızına katkı sağlamak ve şehrimizin ihtiyaçlarını gidermek için sürekli yenilikçi, çağın şartlarına uygun projeler planlıyoruz. Bu Projelerimizden biri olan Yaya Üst Geçit Projesi için geçtiğimiz günlerde planlamalarımızı yaparak ihale sürecimizi tamamlamıştık. Bugünde inşaat çalışmalarına başladık.  Planladığımız tarihler arasında inşaatımızı tamamlayarak burayı halkımızın hizmetine sunacağız. Yaya üst geçidi projemiz sayesinde hem halkımız güvenle ulaşım sağlayacak hem de trafik yoğunluklarının önüne geçilmiş olunacak. Bölge esnafımız için ve halkımız için hayırlı olmasını diliyorum” dedi. (Haber Bülteni)  

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası