banner
Gündem

‘Diş tedavisinde sağlıklı ve başarılı sonuçlar alıyoruz’

AKSARAY AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİNDE TAKILAN İMPLANT SAYISI 5 BİNE ULAŞTI İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç, Aksaray Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Feyza Baydar ile birlikte..

‘Diş tedavisinde sağlıklı ve başarılı sonuçlar alıyoruz’
banner

AKSARAY AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİNDE TAKILAN İMPLANT SAYISI 5 BİNE ULAŞTI

İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç, Aksaray Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Feyza Baydar ile birlikte Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini ziyaret ederek iş ve işleyişler hakkında bilgi aldı.
Ziyaret sonrasında çalışanlar ile sohbet eden Güleç “Toplumun gereksinimleri ve vatandaşların talepleri doğrultusunda sürdürdüğümüz ağız ve diş sağlığı hizmetlerini daha etkin bir şekilde arttırarak, vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet sunmanın gayreti ve çabası içerisinde, çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Özverili çalışmalarından dolayı tüm personelimize teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Merkezin yapısı ve sunduğu hizmetlere ilişkin de bilgiler aktaran Güleç; “Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz; şuan 36 diş hekimimizle birlikte hizmet vermekte olup, bu yıl içerisinde toplamda 165.431 poliklinik muayenesi gerçekleştirmiştir. Ayrıca Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde sunulan özellikli hizmetlerimizden Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında 2023 yılında 158 hastamıza evlerinde diş tedavileri uygulandı. Biruzman diş hekimi ve 6 diş hekimimizle pedodonti (çocuk diş) kliniğimizde 2023 yılında 30 bin 802 çocuk hastamıza hizmet sağlandı. Genel anestezi altında 0-13 yaş aralığındaki 309 çocuk hastamıza ve 13 yaş üstü 23 Engelli Hastamıza diş tedavileri uygulandı.
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde sunulan özellikli hizmetlerden biri olan kaybedilen dişlerin yerine yerleştirilen ve diş eksikliğinde uygulanabilecek tedavi yöntemlerinden implant uygulaması 2018 yılından bu yana uygulanmaktadır. 6 diş hekimimiz tarafından haftanın 4 günü uygulaması gerçekleştirilen implant tedavisinde; 2023 yılının sonlarına yaklaştığımız bu günlerde Merkezimizde 5 bininci implantın uygulaması gerçekleştirilmiştir. Doğru teşhis, yeterli bilgi, tecrübe ve ekipmanla uygulandığında diş implantı, hasta ve hekim açısından çok başarılı sonuçlar verebilen bir tedavi şeklidir” diye konuştu. (Haber Bülteni) 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası