banner
Esnaf

Doğal ürünlerle şehrin beğenisini kazandı

Aksaray Belediyesi bünyesinde kadınların aile ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla hizmete açılan ‘Hanımeli Pazarı’nda girişimci kadınlar birbirinden farklı ürünler ortaya çıkartmaya devam ediyor. Hanım Eli Pazarında doğal ürünler hazırlayıp satan..

Doğal ürünlerle şehrin beğenisini kazandı
banner

Aksaray Belediyesi bünyesinde kadınların aile ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla hizmete açılan ‘Hanımeli Pazarı’nda girişimci kadınlar birbirinden farklı ürünler ortaya çıkartmaya devam ediyor.

Hanım Eli Pazarında doğal ürünler hazırlayıp satan Nurcan Uğur, “Aslen Hataylıyım ama 16 yıldır Aksaray’da yaşıyorum. Aksaray halkımıza Hatay’ın yöresel ürünlerini sunuyoruz. İlk açıldığından beri hanım eli pazarında tezgâhımı açmaya devam ediyorum. Bu işe komşularımın tavsiyesi ile girdim. Hatay’dan getirip hazırladığım ürünleri onlar çok beğenince devam ettim evden satış yapıyordum doğal zeytin, hakiki nar ekşisi ve sıkma zeytinyağı gibi doğal ürünlerle devam etti ve hanım eli pazarında çalışma fırsatımız olunca da burada tezgâh açmaya başladık. Memnunuz çok şükür. Ürünlerimizin tamamı el yapımı ve doğal katkısız ürünler ve ürünlerimiz Aksaray’da çok duyulmaya başlandı bu beni çok mutlu ediyor” dedi.

Yaptığı işin zorluklarına da değinen Uğur; “Zorlandığımız taraflar elbette var.Ekonomik sıkıntılardan çoğu esnaf gibi bizde etkilendik. Ama sabit müşterilerimiz var onlar her hafta gelip ihtiyaçlarını bizden karşılıyorlar. Özellikle bu sene fiyatlar konusunda çok zorlandık. Zeytini çok pahalıya almaya başladık. İşlere tek başıma yetişemediğinden dolayı bir bayan arkadaşla çalışıyorduk. Onlarda biraz pahalı olunca, bunlarda müşteriye fiyat artışı olarak yansıdı. Ekonomik sıkıntılardan çoğu esnaf gibi bizde etkilendik. Ama sabit müşterilerimiz var onlar her hafta gelip ihtiyaçlarını bizden karşılıyorlar” diye konuştu.

Zamanla işlerini büyüttüğünü vurgulayan Uğur, “Uzun zamandır burada olduğum için artık insanların istekleri de çoğaldı. İşlere tek başıma yetişemiyorum. Yanımda çalışan 3 arkadaşım daha var. Çünkü Zeytinin kırılması, yıkanması, tuzlanması gibi birçok emek gerektiren işlemi var bundan ötürü birkaç kişi ile çalışmam şart oldu. Belediyemize sonsuz teşekkür ediyoruz, malum kış aylarına girdik ve havalar soğudu belediyemiz bununla ilgi bir önlem alırsa daha da mutlu olacağız” dedi. Foto-Haber: Kamil İPEKLİ

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası