banner
Gündem

‘Filistin özgür oluncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz’

ANKARA’DA BİNLERCE KİŞİNİN KATILIMIYLA “BÜYÜK GAZZE YÜRÜYÜŞÜ VE MİTİNGİ” DÜZENLENDİ Ankara Filistin Dayanışma Platformu tarafından düzenlenen Gazze için vicdan buluşması büyük Gazze yürüyüşüne Aksaray İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım..

‘Filistin özgür oluncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz’
banner

ANKARA’DA BİNLERCE KİŞİNİN KATILIMIYLA “BÜYÜK GAZZE YÜRÜYÜŞÜ VE MİTİNGİ” DÜZENLENDİ

Ankara Filistin Dayanışma Platformu tarafından düzenlenen Gazze için vicdan buluşması büyük Gazze yürüyüşüne Aksaray İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH)’da katılım sağladı.

Yüzlerce gönüllünün katılımıyla Gazze’de yaşanan insanlık dramına ve soykırıma dikkat çekildi, İsrail saldırısı sonucu hayatını kaybedenler ve teröristlerle çıkan çatıma sonucu hayatını kaybeden şehitler anıldı. Korkmaz, şehitlere Allahtan rahmet, yaralı askerlere de acil şifalar temennisinde bulundu. Yürüyüşte, Gazze’de İsrail saldırıları sonucu şehit olan 3 yaşındaki Reem ve diğer tüm çocuklar için gökyüzüne balon bırakıldı.

‘REFAH KAPISI AÇILSIN’

İHH Dernek Başkanı Şenol Korkmaz yaptığı basın açıklamasında, yıllardır Filistin’de büyük zulümler işleyen işgalci İsrail’in, 7 Ekim sonrasındaki süreçte saldırılarını daha da artırdığını söyledi.

İsrail’in Gazze’de soykırım yaptığını ifade eden Korkmaz, “İsrail, son 2 aylık süreçte, 13 bine yakını kadın ve çocuk olmak üzere, 20 bin 57 Filistinli’yi şehit etti. İşgalciler, Gazze’de insan haklarını ve savaş hukukunu hiçe sayarak çocuk, kadın, yaşlı ve sivil ayırt etmeksizin saldırılarını sürdürüyor. Hiçbir sınır gözetilmeksizin yapılan İsrail saldırıları sebebiyle şu an Gazze’de hiçbir yer güvenli değil. Camiiler, hastaneler, okullar ve sivil yerleşim yerleri siyonistlerin hedefinde. Beyaz bayrak açan siviller dahi üzerlerine ateş açılarak katlediliyor. İşgalciler, kullanılması uluslararası sözleşmelerce yasaklanmış bombaları Gazze’ye yağdırıyor. İnsanlık tarihinde örneğine az rastlanır bir zulüm, tüm dünyanın gözleri önünde yaşanıyor. Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından alınan tüm uluslararası kararlara rağmen işgalci İsrail hukuk tanımıyor, saldırmaya ve işgale devam ediyor. Ne yazık ki, dünyanın gözleri önünde yaşanan bu zulmü durduracak somut adımlar atılmıyor. Halkları işgalci İsrail’in zulümlerini yüzbinlerce kişinin katıldığı eylemlerle protesto ederken, ABD ve Batı dünyası yaşanan zulümleri görmezden gelerek hâlâ işgalcilere verdiği desteği sürdürüyor. Ve ne hazindir ki; askeri, ekonomik ve siyasi anlamda büyük güçlere sahip olan İslâm ülkeleri de üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmiyorlar. Yıllardır Filistinlilerin topraklarını işgalci teröristler eliyle gasp eden İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze’de uyguladığı soykırımla Filistinlileri vatanlarını terk etmeye zorluyor. İşgalci İsrail tarafından 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye, tüm dünyanın yaklaşık 80 yıldır acısını unutamadığı Hiroşima saldırılarında atılan bombaların 3 katından fazla bomba atıldı. Apertheid rejimi İsrail; masum insanlara, çocuklara, kadınlara, yaşlılara saldırdığı gibi, tüm bu olayların dünyaya duyurulmasını sağlayan basın mensuplarını katletmekten de çekinmiyor. Bugün burada ve tüm Türkiye’de Kudüs sevdalılarıyla birlikte İsrail’in hukuksuz uygulamalarına karşı çıkıyoruz.Son olarak herkese sesleniyor ve diyoruz ki tüm dünya halkları tepkisini açıkça göstermelidir. İsrail, hukuksuz işgal hareketi ve katlettiği insanlar için uluslararası hukuk önünde ve tüm dünyanın vicdanında hapsedilmelidir. Mescid-i Aksa’nın, Kudüs’ün, Filistin’in ve dünyanın özgürlüğü, siyonist zulmün ve işgalin sona ermesi için, yapılan eylemleri desteklemek hepimizin görevidir. Bizler Türkiye’nin sivil toplum kuruluşları ve halkı olarak Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistin özgür oluncaya kadar mücadelemizi tüm gücümüzle sürdüreceğiz ifadelerine yer verdi” dedi.

Korkmaz organizasyonda emeği geçenlere ve yürüyüşe verdiği desteklerden dolayı Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e teşekkür etti.

Korkmaz, insani yardımların ulaştırılabilmesi için hiçbir şart olmaksızın Refah sınır kapısının açılması gerektiğini söyleyerek sözlerini sonlandırdı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası