banner
Asayiş

Fırınlara gece denetimi

Aksaray Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri unlu mamuller üretimi ve satışı yapılan işletmelere yönelik denetimlerde bulundu.Gecenin ilerleyen saatlerinde denetim yapan zabıta ekipleri; ürünlerin gramajı, üretim koşulları ve hijyen durumunu inceledi…

Fırınlara gece denetimi
banner

Aksaray Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri unlu mamuller üretimi ve satışı yapılan işletmelere yönelik denetimlerde bulundu.Gecenin ilerleyen saatlerinde denetim yapan zabıta ekipleri; ürünlerin gramajı, üretim koşulları ve hijyen durumunu inceledi.

Zabıta Ekipleri, Aksaray genelindeki birçok fırında satılan her türlü ürünün gramajı, fiyatı, tüketim tarihi, üretildiği hijyen koşulları ve diğer kurallara uygunluk konularında inceleme yaptı. Yapılan inceleme sonucunda cezai işlem ve çeşitli uyarılarda bulunuldu.Fırın denetimlerinde; işletmelerin kayıt belgeleri, fiziki ortamları, asgari teknik ve hijyenik şartlara uygunlukları, son tüketim tarihleri, gıda maddelerinin muhafaza durumları, etiket bilgileri, satış koşulları ve ekmek gramajları kontrol edilerek, işletme sahipleri ve çalışanları, gıda güvenliği ve personel hijyeni konularında bilgilendirildi.

Yetkililerin yaptığı yazılı açıklamada “Halkın sağlığının ve ekonomisinin korunması için yıl boyunca denetimler sürdürülecek” denildi. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası