Aksaray Belediyesi Evlendirme Müdürlüğü 2023 yılında, Türk vatandaşı ve yabancı ülke uyruklu olmak üzere toplam 2 bin 230 çiftin nikah akdini gerçekleştirdi. 220 yabancı gelin 2023 yılında Aksaray’a geldi. Aksaray’da..
Aksaray Belediyesi Evlendirme Müdürlüğü 2023 yılında, Türk vatandaşı ve yabancı ülke uyruklu olmak üzere toplam 2 bin 230 çiftin nikah akdini gerçekleştirdi. 220 yabancı gelin 2023 yılında Aksaray’a geldi.
Aksaray’da her yıl olduğu gibi nikahlar en çok yaz mevsiminde yoğunlaştı. Çiftlerin isteğine bağlı olarak Kılıçarslan Parkı içerisindeki Evlendirme Müdürlüğünde nikahlar kıyıldığı gibi isteyen çiftler de en mutlu günleri olan düğün salonlarında nikahlarını kıydırdı.
2023 yılında Aksaray’a Almanya, Irak, Avusturya, Belçika, Hollanda, Fransa, İngiltere, Rusya, Ukrayna, Sudan, Azerbaycan, Afganistan, Özbekistan, Kazakistan, Lübnan, Suriye, Kırgızistan, Endonezya, Yemen, Tunus, Cezayir ve Filipinler gibi birçok ülkeden de yabancı uyruklu gelinler geldi.
Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’de yeni evlenen çiftlerin birçoğunu mutlu anlarında yalnız bırakmadı. Haber: Erkan ALTUNTAŞ
YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)