Hollanda’da gerçekleştirilen Para Badminton Avrupa Şampiyonası’nda Milli Sporcumuz Halime Yıldız Avrupa Şampiyonu oldu. Çalışmalarını Aksaray Paralimpik Hazırlık merkezinde tamamlayan Milli sporcu Halime Yıldız, ”Rakiplerimi tek tek yenerek altın madalyayı kazandım…
Hollanda’da gerçekleştirilen Para Badminton Avrupa Şampiyonası’nda Milli Sporcumuz Halime Yıldız Avrupa Şampiyonu oldu.
Çalışmalarını Aksaray Paralimpik Hazırlık merkezinde tamamlayan Milli sporcu Halime Yıldız, ”Rakiplerimi tek tek yenerek altın madalyayı kazandım. İstiklal marşımızı Hollanda’da birçok ülkeden olan sporcuların önünde okutmak beni çok gururlandırdı. Hedefim olan Paris 2024 olimpiyatlarına bir adım daha yaklaştım. İnşallah olimpiyatlarda da bu duyguyu ülkeme ve kendime yaşatmak istiyorum” dedi.
Antrenör Havva Altındal, ise çalışmalarının karşılığını Hollanda’da aldıklarını söyledi. Altındal, para badminton alanında aldıkları madalyayı Aksaray halkına armağan ettiklerini belirtti. Haber: Şeyda COŞAR
YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)