Gündem

Hasan Dağı Zirve Tırmanışı

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı   (İHH) Arama Kurtarma ekibi Hasan Dağı zirve tırmanışını gerçekleştirdi. 12 kişi ile gerçekleştirilen tırmanış ile ilgili açıklama yapan Aksaray İHH Başkanı Şenol Korkmaz; afetlere karşı..

Hasan Dağı Zirve Tırmanışı
banner

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı   (İHH) Arama Kurtarma ekibi Hasan Dağı zirve tırmanışını gerçekleştirdi.

12 kişi ile gerçekleştirilen tırmanış ile ilgili açıklama yapan Aksaray İHH Başkanı Şenol Korkmaz; afetlere karşı her türlü önlemlerin alınması gerektiğine dikkat çekti.

Çalışmalarının çok yönlü olarak devam ettiğini aktaran Korkmaz, şöyle konuştu:  “Yerleşim yerlerimiz özenle seçilmeli, binalarımız deprem ve afetlere dayanıklı olarak inşa edilmeli. Ancak alınacak tüm önlemlere rağmen; afetlerle karşı karşıya kalma ihtimali her zaman mevcut. Bir insanı kurtaran bütün insanları kurtarmış gibidir  inancımızdan hareketle; son yaşadığımız depremde çok sayıda insanımızı enkazdan sağ olarak kurtaran Aksaray İHH Arama Kurtarma ekibimizin afetlere hazırlık, hareket kabiliyeti ve kapasitesini artırmaya yönelik çalışmalarımız çok yönlü olarak devam ediyor. Eğitim, koordinasyon ve işbirliği maksadıyla AFAD İl Müdürlüğümüzü, Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğümüzü ziyaret ettik. Hasan Dağı zirve tırmanışına Ankara ve Kayseri gibi illerimizden de arama kurtarma ekipleri dahil oldu. Bu tür etkinlikler Aksarayımızın tarihi, doğal güzelliklerinin tanıtımına da katkıda bulunuyor. Vatandaşlarımızı bu tür gönüllülük çalışmalarına,  eğitimlere katılmaya davet ediyorum”. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası