banner
Gündem

‘Her biriniz bir bayrak, hep birlikte kocaman bir vatansınız’

AKSARAY’DA POLİS ADAYLARI MEZUNİYET SEVİNCİ YAŞADI Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezindeki (POMEM) eğitimlerini tamamlayan 750 kadın polis adayı için tören düzenlendi. Aksaray Kapalı Spor Salonunda 29’nci dönem..

‘Her biriniz bir bayrak, hep birlikte kocaman bir vatansınız’
banner

AKSARAY’DA POLİS ADAYLARI MEZUNİYET SEVİNCİ YAŞADI

Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezindeki (POMEM) eğitimlerini tamamlayan 750 kadın polis adayı için tören düzenlendi. Aksaray Kapalı Spor Salonunda 29’nci dönem mezunları için düzenlenen törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu törende mezun olan polis adaylarının Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türkiye Yüzyıl’ını inşa edebilmek için Aksaray’dan Anadolu’nun dört bir köşesine dağılacaklarını söyledi.

‘HİLALİN DALGALANDIĞI HER YERDE SİZLER OLACAKSINIZ’

Mezun polis memurlarının artık yeni sorumlulukları olduğunu kaydeden Vali Kumbuzoğlu, “Hilalin dalgalandığı her yerde sizler olacaksınız. Artık sadece kendi anne ve babalarınızın değil,Devlet Ana ve Devlet Baba olanTürkiye Cumhuriyeti’nin de kahraman birer evlatlarısınız.Sizler artık kanun insanlarısınız.Anadolu’nun neresinde vazifeye atılırsanız atılın sosyal hayatın içinde olun.Kültürünü bilmediğiniz, yüreğine dokunmadığınız ve tanımadığınız insanlara hizmet edemezsiniz.Güvenliği tesis ederken, gönülleri de inşa etmeyi unutmayın lütfen.Her zaman sevgi ve saygı dilini tercih edin. Tahakküm çağı bitmiş, ikna çağı başlamıştır. Daima sükunetinizi muhafaza edin. İyilik yapmaktan asla vazgeçmeyin. Varlığınız her zaman güven versin. Bu vatanın sizin gibi kahramanlara ihtiyacı var. Sizlerin de bu vatana borcu var. Sadakatiniz daima, devletimize, milletimize ve ettiğiniz Yemine olsun.İki tane rehberiniz olsun; hukuk ve vicdan. Bunların dışında ve bunların üstünde hiçbir güç tanımayın” dedi.

 

POMEM Müdür Vekili Niyazi Turgay ise 29’nci dönem mezunlarını  polis teşkilatına kazandırmanın onur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. 9 ay süre ile devam eden 29 POMEM eğitimlerinde kadın polis adaylarının teorik ve uygulamalı eğitimleri ile emniyet müdürlüklerinde uygulamalı mesleki eğitimlerini aldığını kaydeden Turgay, kadın polis adaylarının meskûn mahal eğitimi ile birlikte operasyon kabiliyetlerini arttırarak suç ve suçla mücadelede her birinin donanımlı hale geldiğini vurguladı.

Dönem birincisi Esra Alanka’nın mezuniyet yaş kütüğüne plaket çakmasının ardından ilk ona giren öğrencilere diplomaları ve hediyeleri verildi. Daha sonra öğrenciler yemin ederek tören geçişi yaptı. Tören geçişini, Aksaray Milletvekili Hüseyin Altınsoy, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, Belediye Başkan Vekili Yakup Kadri Perek, Baro Başkanı Ferit Köse, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, siyasi parti sivil toplum kuruluşları temsilcileri, gaziler ile vatandaşlar takip etti. Tören sonunda öğrenciler kep atarak, mezuniyet sevinçlerini arkadaşları ve aileleriyle kutladı. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası