banner
Gündem

İhtiyaç sahiplerine özel geçici giyim mağazası

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği tarafından kıyafet yardımının yapılacağı geçici giyim mağazası açıldı. Açılış Aksaray İl Müftü Yardımcısı Mahmut Çelikoğlu tarafından yapıldı. İHH Aksaray Dernek Başkanı Şenol Korkmaz, İHH genel..

İhtiyaç sahiplerine özel geçici giyim mağazası
banner

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği tarafından kıyafet yardımının yapılacağı geçici giyim mağazası açıldı. Açılış Aksaray İl Müftü Yardımcısı Mahmut Çelikoğlu tarafından yapıldı.

İHH Aksaray Dernek Başkanı Şenol Korkmaz, İHH genel merkezinden gönderilen aynı zamanda yerelden bağışçıların katkıları ile hazırlanan kıyafet yardımının Aksaray merkez ve ilçeleri olmak üzere ihtiyaçlı aile sayısına göre pay edildiğini, ilçelerde yapılacak yardımın ilçelere gönderildiğini ve orada dağıtımının yapılacağını ifade etti. Aksaray merkezde ikamet eden sosyal incelemesi yapılmış ihtiyaçlı ailelere dağıtılacak kıyafetler içinde geçici kıyafet mağazası kuruduklarını dile getirdi.

Korkmaz; önceliğin yetim aileler olduğunu, Aksaray merkezde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerin de bu imkândan faydalanabileceğini söyledi. İhtiyaç durumuna göre oluşturulan bin kişilik listeyle randevu usulü sistemiyle ailelerin bir gün önceden davet edileceğini belirten Korkmaz, “Randevu verdiğimiz ailelerimiz belirtilen tarih ve saatte geçici kıyafet mağazasına gelecekler ve buradan ihtiyaçlarını alabilecekler. Çocukları olan ailelerimiz çocukları için bayramlık temin edebilecek. Mağazamız 15 -20 gün süreyle açık kalacak” dedi.

Korkmaz, ihtiyaç sahibi mağdur, mazlum olan yerli, yabancı ayırmaksızın herkesin yanında olduklarını dile getirdi. Bağışta bulunan hayırseverlere ve emeği geçen gönüllülere teşekkür eden Korkmaz, vatandaşları gönüllülük çalışmalarına katılmaya davet etti. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası