banner
Gündem

‘İstiklal Marşı bizim milli mutabakat metnimizdir’

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu İstiklal Marşı’nın 103. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Aydoğdu mesajında şu sözlere yer verdi: “Milletimizin istiklâl ve istikbal mücadelesindeki kahramanlığını,..

‘İstiklal Marşı bizim milli mutabakat metnimizdir’
banner

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu İstiklal Marşı’nın 103. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u
Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Aydoğdu mesajında şu sözlere yer verdi: “Milletimizin istiklâl ve istikbal mücadelesindeki kahramanlığını, azmini, inancını ve kararlılığını anlatan, en zorlu günlerde milletimize cesaret ve moral kaynağı olan İstiklal Marşımız, ortak sesimiz, ortak vicdanımız, en kıymetli ortak değerimizdir.Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük kararlılığının, kutsal değerleri için mücadele azminin, birlik ve beraberliğinden doğan gücünün eşsiz mısralardaki yansıması olan İstiklal Marşımız, milletimizin ortak değeri ve kardeşliğimizin çimentosudur. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu metinlerinin başında gelen İstiklal Marşımız, milletimizin binlerce yıllık devlet birikimini ve medeniyet değerlerini akıllara ve gönüllere işlemiştir. Aziz milletimizin vatan topraklarının her karışında işgale karşı mücadele verdiği bir dönemde yazılan, milletimizin hasletlerini, milli ve manevi değerlerini, ideallerinin en veciz biçimde ortaya konduğu, istiklâlimizin sembolü olan İstiklal Marşımız, gerçek bir bağımsızlık beyannamesidir. İstiklal Marşımız, Türkiye’nin her bir köşesinde bu milletin, bu toprakların ilelebet varlığını sürdürmesi için silahıyla, bileğiyle, duasıyla, ekmeği-aşıyla katkı veren insanımızın halis duygularını yansıtır. Bu sebeple İstiklal Marşı bizim milli mutabakat metnimizdir. İstiklal Marşı, Türk milletinin bağrında yanan bir özgürlük ateşidir ve bütün cihan bilmelidir ki bu ateş, dünya var oldukça yanmaya devam edecektir. Bütün bir millet olarak ebedi ve ezeli kardeşliğimizi her zaman diri tutacak ve İstiklâl Marşımız etrafında kenetlenmeye devam edeceğiz.İstiklal Marşımızın kabulünün 103. yıl dönümünde, Mehmet Akif Ersoy ve İstiklâl Mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.” (Haber Bülteni) 

 

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası