Aksaray’da 4-6 yaş Kur’an kursu öğreticilerine yönelik ‘Okul Öncesi Eğitim’de Dramatik Eğitimler’ konulu eğitim semineri düzenlendi. Aksaray İl Müftülüğü tarafından 4-6 yaş Kur’an kursu öğreticilerinin; bilgi, beceri ve kabiliyetlerini geliştirmek,..
Aksaray’da 4-6 yaş Kur’an kursu öğreticilerine yönelik ‘Okul Öncesi Eğitim’de Dramatik Eğitimler’ konulu eğitim semineri düzenlendi.
Aksaray İl Müftülüğü tarafından 4-6 yaş Kur’an kursu öğreticilerinin; bilgi, beceri ve kabiliyetlerini geliştirmek, eğitimde verimliliği artırmak, öğreticilerin arasındaki bağları ve iletişimi güçlendirmek amacıyla planlanan etkinliklerden ilki olan “Drama Eğitimi” İl Müftülüğü okuma salonunda gerçekleştirildi. İl Müftüsü Veysel Işıldar, okul öncesi öğretmeni ve aynı zamanda drama eğitmeni olan Hatice Turhan’ın katkısı ile gerçekleştirilen eğitimin oldukça verimli geçtiğini belirtti.
KURAN KURSLARINDA BİR İLK
Işıldar, drama eğitiminin Aksaray’daki 4-6 yaş Kuran kurslarında bir ilk olduğunu ve bu kurslarda okuyan minik öğrencilerin kendilerini keşfetmesini sağlayacağını belirtti. Işıldar, “Drama, bir insanın içinde potansiyelin ortaya çıkmasına, hayallerini en güzel bir biçimde aktarmasına, kendini keşfetmesine yardımcı olan ve onun hayal gücüne en hızlı şekilde ulaşmasını sağlayan bir sanattır” diye konuştu. (Haber Bülteni)
YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)