banner
Gündem

Meksika Asıllı Genç Kadın Aksaray’da Müslüman Oldu

Aslen Meksikalı olan 26 yaşındaki Zuleima İzamar, ziyaret için geldiği Türkiye’de Aksaraylı gençle tanışarak evlenme kararı aldı. Bir süre sonra İslam dininden ve camilerden etkilenen Zuleima İzamar Müslüman olmak istediğini..

Meksika Asıllı Genç Kadın Aksaray’da Müslüman Oldu
banner

Aslen Meksikalı olan 26 yaşındaki Zuleima İzamar, ziyaret için geldiği Türkiye’de Aksaraylı gençle tanışarak evlenme kararı aldı. Bir süre sonra İslam dininden ve camilerden etkilenen Zuleima İzamar Müslüman olmak istediğini beyan ederek, müstakbel eşi aracılığıyla İl Müftülüğümüze başvurdu.

Müftülük makamında düzenlenen ihtida töreninde İl Müftümüz Veysel Işıldar İslam dininin temel esasları hakkında bilgi verdi. Sonrasında Zuleima İzamar Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

İl Müftümüz Veysel Işıldar İslam’ın barış, esenlik ve huzur dini olduğunu, insanlara huzur ve saadet getirdiğini anlatarak, Müslüman olma kararı veren Zuleima İzamar için dua ederek ihtida belgesini takdim etti.

Ayrıca İl Müftümüz Kur’an-ı Kerim, İlmihal ve Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan çeşitli kitaplar hediye etti. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası