banner
Gündem

Milli şair vefatının 87.yılında anıldı

İSTİKLAL MARŞI’NI KALEME ALAN USTA ŞAİR MEHMET AKİF ERSOY ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE YAD EDİLİYOR Doğum tarihi 20 Aralık, vefat tarihi ise 27 Aralık olan İstiklal Marşının şairi Mehmet Akif Ersoy, “20-27..

Milli şair vefatının 87.yılında anıldı
banner

İSTİKLAL MARŞI’NI KALEME ALAN USTA ŞAİR MEHMET AKİF ERSOY ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE YAD EDİLİYOR

Doğum tarihi 20 Aralık, vefat tarihi ise 27 Aralık olan İstiklal Marşının şairi Mehmet Akif Ersoy, “20-27 Aralık tarihleri arasında ‘Mehmet Akif Ersoy’u anma Haftası” dolayısıyla da çeşitli etkinliklerle yad ediliyor. Hafta münasebetiyle Aksaray Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinasyonun da kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Taptuk Emre Kitap Konağı’nda gerçekleştirilen etkinlikte Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Belediye Başkan Vekili Yakup Kadri Perek ile yazar Vehbi Vakkasoğlu’nun kaleme aldığı Akif Dede isimli kitabını etkinliğe katılan öğrencilere hediye etti. Etkinlikte daha sona 10 dakikalık okuma gerçekleştirdi.

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu; Mehmet Akif Ersoy’un vatan sevgisi, milli değerlere olan bağlılığı ve edebi mirasına dikkat çekerek, milli şairin mirasını yaşatılması ve genç nesillere aktarılmasının büyük önem taşıdığını söyledi. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Kumbuzoğlu; Mehmet Akif Ersoy’un Türk tarihinin en önemli şairlerinden olduğu kadar, önemli bir fikir ve düşünce adamı olduğunu ifade etti.

İSTİKLAL MARŞI İLE TÜRK MİLLETİNİN KALBİNDE ÖLÜMSÜZLEŞMİŞTİR’

Vali Kumbuzoğlu; “Mehmet Akif Ersoy’un genel olarak eserleri ve düşünce yapısıyla Türk edebiyatının yanı sıra Türk milletinin milli mücadele dönemindeki ruhunu da yansıtmış, İstiklal Marşı ile Türk milletinin kalbinde ölümsüzleşmiştir. Kurtuluş Savaşı yıllarında, milletimize moral verecek, milletimizi cesaretlendirecek faaliyetlerde bilfiil bulunmuştur” dedi.

‘HANGİ YAŞTA OLURSANIZ OLUN KİTAP OKUMAYI ASLA BIRAKMAYIN’

Kitap okumanın önemini de vurgulayan Vali Kumbuzoğlu; etkinliğe katılan öğrencilerden kitap okumayı ihmal etmemelerini istedi. Kitap okuma alışkanlığı çok kıymetli ve değerli olduğunu ifade eden Vali Kumbuzoğlu: “Hangi yaşta olursanız olun kitap okumayı asla bırakmayın. Erken yaşta bol bol kitap okuma alışkanlığı kazanmalısın. Okulda, evde, sokakta, caddede kafede, otobüste, tatilde nerde olursak olalım. Kitabı çantamızdan eksik etmeyeceğiz” diye konuştu.(Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası