banner
Gündem

‘Modern otel tarzında bir misafirhane olacak’

DİNÇER; ‘ŞEHRİMİZİN ÖNEMLİ BİR EKSİĞİNİ DAHA ORTADAN KALDIRIYORUZ’ Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, hasta yakınlarına ücretsiz konaklama imkânı sunacak Hasta Yakını Konuk Evi ve Külliye Projesi’nde çalışmaların devam ettiğini açıkladı…

‘Modern otel tarzında bir misafirhane olacak’
banner

DİNÇER; ‘ŞEHRİMİZİN ÖNEMLİ BİR EKSİĞİNİ DAHA ORTADAN KALDIRIYORUZ’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, hasta yakınlarına ücretsiz konaklama imkânı sunacak Hasta Yakını Konuk Evi ve Külliye Projesi’nde çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

Aksaray Belediyesi tarafından Eğitim ve Araştırma Hastanesine yürüme mesafesinde temelleri atılarak yapımına başlanan Hasta Yakını Konuk Evi, tamamlandığında modern otel tarzında bir misafirhane olarak hizmet verecek. Külliye projesiyle birlikte eş zamanlı yapılan Hasta Yakını Konuk Evi’nde sıva ve iç mimari çalışmaları tamamlandı. Bin 935 metrekare alan üzerinde 2 kattan oluşan Hasta Yakını Konuk Evi’nde 2 kişilik ve 4 kişilik odalar bulunuyor.

 

 

Sağlık hizmeti almak için hastaneye gelen hastaların tedavi sürecinde, aile üyelerine konaklama imkânı sunmak amacıyla inşa edilen konuk evinden, hasta yakınları ücretsiz faydalanabilecek. Hasta Yakını Konuk Evi içerisinde kafeterya, teras, mutfak lobi, kütüphane toplantı salonu yer alıyor.

Dinçer, Hasta Yakını Konuk Evi projesiyle şehirde önemli bir eksiliğin daha ortadan kalkacağını bildirdi. Özellikle sağlık hizmeti almak il dışından ya da ilçelerden gelen hasta yakınlarına bu tesisten faydalanabileceğini belirten Dinçer; “Hasta Yakını Konuk Evi bir şehirde olmazsa olmaz tesislerden biriydi. Yapımında son aşamaya geldik. Bu tesisimiz tamamlandığında hiç vakit kaybetmeden açılışını yaparak hizmete açacağız. Sağlık hizmeti almak için il dışından, köy, kasaba ve ilçelerden kente gelen hasta ve hasta yakınlarının barınma ihtiyaçlarını konuk evimiz aracılığıyla karşılamış olacağız” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası