banner
Gündem

‘Muhtarlar demokrasinin en önemli unsurudur’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanı Burhanettin Karataş, ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’ nedeniyle mesajı yayımladı. Karataş, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ülkemizde 19 Ekim 2015 tarihli Başbakanlık Genelgesi ile..

‘Muhtarlar demokrasinin en önemli unsurudur’
banner

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray İl Başkanı Burhanettin Karataş, ‘19 Ekim Muhtarlar Günü’ nedeniyle mesajı yayımladı.

Karataş, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ülkemizde 19 Ekim 2015 tarihli Başbakanlık Genelgesi ile 19 Ekim “Muhtarlar Günü” olarak belirlenmiştir. Bugün, muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin tüm yönleriyle gündeme getirilip, ihtiyaçları ve karşılaştıkları meselelerin konuşulduğu ve çözüm arandığı gündür. Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan Muhtarlık müessesesi, ülkemizde mahalli demokrasinin en önemli unsurlarından biridir. Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında, önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Bu vesileyle Aksaray ilimizde görev yapan köy ve mahalle muhtarlarımız başta olmak üzere tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü kutluyor, bu anlamlı günün tüm muhtarlarımıza hayırlara vesile olmasını diliyorum.” (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası