banner
Gündem

Öğrenciler, görüş ve eleştirilerini bizzat Rektör Arıbaş’a iletti

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, ASÜ Kalite Topluluğunun organize ettiği “Rektörüne Sor!” isimli etkinlik kapsamında öğrencilerle bir araya geldi. Programda, kampüs, eğitim-öğretim ve sosyal hayata ilişkin muhtelif..

Öğrenciler, görüş ve eleştirilerini bizzat Rektör Arıbaş’a iletti
banner

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, ASÜ Kalite Topluluğunun organize ettiği “Rektörüne Sor!” isimli etkinlik kapsamında öğrencilerle bir araya geldi. Programda, kampüs, eğitim-öğretim ve sosyal hayata ilişkin muhtelif sorular yanıtlandı, öneriler ve eleştiriler dile getirildi.

‘YÖNETİM OLARAK İSTİŞAREYE, YENİ FİKİRLERE VE ÖNERİLERE AÇIĞIZ’

İki basamaktan oluşan programın ilk etabı 17 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirildi. O tarihte öğrenciler, kampüsteki iğdelik alanda açılan brandaya Rektör Arıbaş’a iletmek üzere çeşitli sorular yazdı. ASÜ Kalite Topluluğu temsilcileri, yazılan soruları sınıflandırdı, belli bir gündem oluşturdu ve soruları ileten öğrencilerin de katılımıyla programın ikinci etabını organize etti. Rektörlük Toplantı Salonu’nda düzenlenen programda öğrenciler, tüm beklentilerini ve eleştirilerini bizzat Alpay Arıbaş’a iletti. İletişimde kalmanın ve sorunları birlikte çözmenin çok önemli olduğunu söyleyen Prof. Arıbaş, “Eğer biz bir ekipsek -ki öyleyiz- ve birlikte bir şeyler yapmak, yaptığımız işlerde başarı elde etmek istiyorsak sürekli istişare halinde olmak zorundayız. Zaten istişare bizim kültürümüzde çok önemli bir mekanizma. Biz, yönetim olarak istişareye, yeni fikirlere, tartışmalara, önerilere açığız… Hedefimiz, sorunları çözmek, üniversitemize katkıda bulunmak” dedi. Öğrencilerle olan istişarelerin iletişim zincirinin en önemli halkasını oluşturduğuna da dikkat çeken Arıbaş, şöyle devam etti: “Üniversite demek öğrenci demektir. Buradaki varlığın temel sebebi öğrencilerdir. Öğrenci buluşmaları bir kereye mahsus bir program olmayacak. Hem bizlerin hem de sizlerin yoğunluk durumlarına göre ilerleyen süreçlerde tekrar edeceğiz.”

‘SEVGİ, SAYGI VE ANLAYIŞA DÖNÜK BİR SİSTEM ARZUSUNDAYIZ’

Devam eden ve planlanan çalışmalar hakkında bilgiler veren ve ASÜ’nün gelecek stratejileri kapsamında ön plana alacakları projeleri anlatan Rektör Alpay Arıbaş, bilimsel ve endüstriyel üretim, sağlık hizmetleri ve toplumsal entegrasyonun altını çizdi. Kampüste fiziki altyapının çok büyük oranda tamamlandığını, geçmişten buyana yapılan çalışmalarla önemli bir mesafe kat edildiğini dile getiren Prof. Arıbaş, “Biz, altyapıda ortaya çıkabilecek yeni ihtiyaçları gidermenin ötesinde, bilimsel bakımdan yükseliş çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Ekonomiden sanayiye, tarımdan sosyal yaşama, kültürel etkinliklerden bilimsel projelere uzanan geniş bir yelpazede somut katkılar oluşturmak amacındayız” dedi. Somut üretimin ana akslarından birisinin Aksaray Teknopark olduğunu ve bu konuda önemli bir mesafe aldıklarını da vurgulayan ASÜ Rektörü, şu hususların altını çizdi: “Spor ve sağlık alanındaki ihtisaslaşma çalışmalarında yeni bir döneme giriyoruz. Bunların ötesinde, sağlık hizmetlerinin niteliğini de arttırmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda Diş Hekimliği Fakültesi Kliniğimiz açılmak üzere. Ağız ve diş sağlığı hizmetlerine erişim dünyanın her yerinde olduğu gibi Aksaray’da da çok önemli. Süreç içerisinde kliniğin kapasitesini büyütmek hedefindeyiz. Biz, sevgi, saygı, karşılıklı anlayış, fedakârlık ve çalışmaya dönük bir sistem kurmak arzusundayız.”

Yaklaşık 150 öğrencinin katıldığı programda sınavlar, fakülte binaları, derslikler, sosyal ve kültürel etkinlikler, staj, müfredat, projeler ve donatılar gibi muhtelif konularda onlarca soru yanıtlandı. Programda rektör yardımcıları, genel sekreter, daire başkanları ve farklı akademik birim yöneticileri de hazır bulundu. (Haber Bülteni) 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası