banner
Gündem

 Park, bahçe ve yeşil alanlara kışlık bakım

Aksaray Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri park, bahçe, meydan ve refüjlerde düzenleme çalışmalarını sürdürürken, yol kenarlarındaki ağaçlara da kış bakım yapıyor. Yapılan çalışmayla trafiği tehlikeye atan ağaçların dalları budanarak..

 Park, bahçe ve yeşil alanlara kışlık bakım
banner

Aksaray Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri park, bahçe, meydan ve refüjlerde düzenleme çalışmalarını sürdürürken, yol kenarlarındaki ağaçlara da kış bakım yapıyor. Yapılan çalışmayla trafiği tehlikeye atan ağaçların dalları budanarak ana arterler daha güzel bir görünüme kavuşuyor.

 ‘KIŞLIK PEYZAJ ÇALIŞMASIYLA ÇEVREMİZİ GÜZELLEŞTİRİYORUZ’

Aksaray’ın kış aylarında da rengarenk olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Ekiplerimiz park, bahçe, yeşil alan ve refüjlerde kışlık bakım çalışmalarına devam ediyorlar. Kışlık peyzaj çalışmasıyla çevremizi güzelleştirirken, ağaçların gelişimlerini sağlıklı kılmak adına da budama ve diğer bakım işlemlerini titizlikle gerçekleştiriyorlar. Aksaray’ın kişi başına düşen yeşil alan miktarını daha da yukarılara taşımak için çalışmalarımıza devam etmekteyiz” dedi.

Ağaçların gelişimlerini sağlıklı kılmak, form vermek ve çiçeklenmenin miktar ile kalitesini yükseltmek için gerçekleştirilen budama işleminin yanı sıra, elektrik tellerine uzanan, araç ve vatandaşların geçişini engelleyen dallara da düzenleme yapıldı. Şehrin dört bir tarafını ağaçlarla bezeyerek daha yeşil bir Aksaray için çalışan Aksaray Belediyesi, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte kurumuş ve tehlike oluşturan ağaçların bakım ve budama çalışmalarına başladı. Budama için en uygun zamanın ağaçların dinlenme dönemi olan kış mevsimi olduğunu söyleyen Aksaray Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri, trafiği tehlikeye düşüren ağaçların budama çalışmalarının titizlikle yürütürken, diğer yandan çim biçme ve bakım işlemlerini sürdürüyorlar.(Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası