banner
Gündem

Parklar 7/24 izlenecek

Aksaray Belediyesi’nin ‘Akıllı Şehir’ uygulamasının önemli adımlarından biri olan ‘Güvenli Park Projesi’ni farklı bölgelerde uygulanmaya devam ediyor. Bu kapsamda kent genelinde vatandaşlara daha huzurlu, güvenli ve kaliteli yaşam alanları oluşturmak,..

Parklar 7/24 izlenecek
banner

Aksaray Belediyesi’nin ‘Akıllı Şehir’ uygulamasının önemli adımlarından biri olan ‘Güvenli Park Projesi’ni farklı bölgelerde uygulanmaya devam ediyor.

Bu kapsamda kent genelinde vatandaşlara daha huzurlu, güvenli ve kaliteli yaşam alanları oluşturmak, çocukların ve ailelerinin güvenliğini sağlamak amacıyla 8 farklı noktaya daha 7/24 esası ile çalışan güvenlik kameraları yerleştirdi.

Fatih Millet Bahçesi, Gülümse Parkı, Selçuklu Parkı, Macera Parkı, Nakkaş Spor Tesisleri ve Parkı, Salı Pazarı, Pazar Pazarı ve Merkez Akmek haftanın yedi günü 24 saat kayıt altına alınacak. Belirlenen program kapsamında diğer park ve Pazar alanlarına da güvenlik kamerası monte işlemleri devam edecek.

Parkların teknolojik yetkinlik ile donatılmasıyla 7/24 güvenlik kamera sistemleriyle izlenmesi sayesinde Vandalizm’in önüne geçmek, çocukların ve ailelerin daha güvenli ortamlarda vakit geçirmelerini sağlamak, madde bağımlılarının parklardan uzak tutulmasını sağlamak, darp, kavga, hırsızlık ve kapkaç gibi olayların önüne geçilmesini amaçlanıyor.

“Çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın daha güvenli ortamlarda vakit geçirmeleri önceliklerimiz arasında yer alıyor” diyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer; sözlerini şu ifadelerle sürdürdü: “Bu nedenle parklarımızı ve halka açık alanları kameralar ile daha güvenli hale getiriyoruz. Öncelikle büyük ve yoğunluğun yaşandığı alanlardan başlayarak güvenlik kameralarının yaygınlaştırılacağız. Daha önce çalışmalarını gerçekleştirdiğimiz parklara kamera takma işlemine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Şu an 8 noktada daha kamera montaj işlemlerini tamamladık. Diğer parklarımızdaki çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Çocuklarımızın daha güvenli vakit geçirebileceği, ailelerimizin gönlünün rahat olacağı şekilde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Aksaray her geçen gün daha güvenli, daha huzurlu olacak.” (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası