banner
Gündem

‘Ramazanı bereketiyle yaşıyoruz’

AKSARAY BELEDİYESİ HER GÜN 3 BİN VATANDAŞI AYNI SOFRADA BULUŞTURUYOR Aksaray Belediyesi’nin 11 ayın sultanı Ramazan ayında tarihi Ulu Cami avlusunda açtığı iftar çadırı, her gün orucunu açmak isteyen misafirlerle..

‘Ramazanı bereketiyle yaşıyoruz’
banner

AKSARAY BELEDİYESİ HER GÜN 3 BİN VATANDAŞI AYNI SOFRADA BULUŞTURUYOR

Aksaray Belediyesi’nin 11 ayın sultanı Ramazan ayında tarihi Ulu Cami avlusunda açtığı iftar çadırı, her gün orucunu açmak isteyen misafirlerle dolup taşıyor. Her gün 3 bini aşkın kişi aynı sofrada ezan sesini bekliyor. İftar çadırı her gün kimsesiz ve maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarla birlikte çeşitli nedenlerle evinde orucunu açamayacak kişilere hizmet veriyor. Çadırda her gün tatlı, çorba, pilav ve ana yemek olmak üzere 4 çeşit yemek içecek ikramlarında bulunuluyor.

Ramazan ayının manevi bereketini tüm şehirde yaşatmak için birçok sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlediklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer; “Ramazan’ın ilk gününde hizmet vermeye başladığımız İftar çadırımızda, ramazan ayı boyunca binlerce hemşerimizin aynı iftar sofrasında buluşmasını sağlıyoruz. Her gün 3 bin insanımız yemek hizmetimizden yararlanıyor. Bu vesileyle sadece ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız değil Ramazan ayının en güzel hasletlerinden biri olan paylaşmak ve hep bir arada olma özelliğimizi bu Ramazan ayında da yaşatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayı boyunca iftar çadırının yanı sıra sıcak yemek ikramımız, evde bakım hizmetlerimiz ve gıda kolisi dağıtımlarımızı artırarak devam ettiriyoruz. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızı Ulu Cami önünde kurduğumuz iftar çadırımıza davet ediyorum” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası