banner
Gündem

‘Sağlıklı bir yaşam için bisiklet kullanalım’

Şehir içi ulaşımda alternatif bir ulaşım aracı oluşturmak, trafik yoğunluklarının önüne geçmek, çevre kirliliğini önlemek ve sağlıklı yaşamı desteklemek amacı ile hayata geçirilen projeden 71 bin kullanıcı faydalandı. Ayrıca AKBİS..

‘Sağlıklı bir yaşam için bisiklet kullanalım’
banner

Şehir içi ulaşımda alternatif bir ulaşım aracı oluşturmak, trafik yoğunluklarının önüne geçmek, çevre kirliliğini önlemek ve sağlıklı yaşamı desteklemek amacı ile hayata geçirilen projeden 71 bin kullanıcı faydalandı. Ayrıca AKBİS sitemine kayıtlı üye sayısı ise 20 binin üzerine çıktı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer hayata geçirdikleri Akıllı Bisiklet Yolları ve istasyonları projesinin bisiklet severler tarafından yoğun olarak kullanıldığını söyledi. Sağlıklı ve hareketli yaşamı desteklemek amacı ile şehir genelinde birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Belediye Dinçer, akıllı bisiklet yolları ve istasyonları projesi ile 30 kilometrelik akıllı bisiklet yolları ve 11 farklı istasyonun kurulduğunu aktardı.

‘AKILLI BİSİKLET PROJEMİZİN KAPSAMINI BÜYÜTMEYİ PLANLIYORUZ’

Akıllı Bisiklet yolları ve istasyonları projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Dinçer, “Akıllı Bisiklet Yolları ve istasyonları projesini şehrimizde hayata geçirdik. Akıllı Bisiklet Yolları ve istasyonları projemizi 30 kilometrelik yol ağımızda 11 istasyonumuzla bisiklet severlerin hizmetine sunduk. Vatandaşlarımız tarafından projemiz yoğun ilgi ile karşılandı. Bizler bisiklet kullanımına teşvik etmek için çalışmalar yürütüyoruz. Vatandaşlarımızın taleplerine göre projemizin kapsamını büyütmeyi planlıyoruz. Bisiklet kullanımını yaygınlaştırmaktaki en büyük hedefimiz sağlıklı yaşamı desteklemektir” dedi.

Akıllı bisiklet yollarını ve istasyonlarını severek kullandıklarını belirten vatandaşlarda bu hizmet sayesinde iş yerine veya okula gitmek için alternatif bir ulaşım imkânlarının olduğunu söylediler. Bisiklet severler; sağlıklı, güvenli, ekonomik, doğa dostu ve erişilebilirlik açısından da son derece kullanışlı bir ulaşım türü olan bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması için imkân sunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e ve ekibine teşekkür ettiler.(Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası