banner
Gündem

Sandık ayağınıza gelecek

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerde hasta ve yatalak seçmenlerin oy kullanabilmeleri için seyyar sandık uygulaması için başvurularının başladığını bildirdi…

Sandık ayağınıza gelecek
banner

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerde hasta ve yatalak seçmenlerin oy kullanabilmeleri için seyyar sandık uygulaması için başvurularının başladığını bildirdi.

31 Mart Yerel Seçimleri ‘Seyyar Sandık’ uygulamasına ilişkin açıklama yapan Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, “Hastalığı veya Engeli nedeniyle yatağa bağımlı vatandaşlarımız sandığa gitmeyecek, sandık ayaklarına gelecek. Seyyar sandık uygulamasından yararlanabilmek için; yks.gov.tr adresinden alınacak talep formu ile Engelli veya hastalığı nedeniyle yatağa bağımlı olan seçmenlerin Aile Hekimlerinden alınacak ‘engeli nedeniyle yatağa bağımlı olduğu’ veya ‘hastalığı nedeniyle yatağa bağımlı olduğu’ ibaresinin bulunduğu sağlık raporunu İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına veya ilçe seçim kuruluna gönderilmek üzere, bir yakını tarafından muhtarlığa teslim etmesi gerekmektedir” dedi.

‘SEYYAR SANDIK’ BAŞVURULARI BAŞLADI

Aktürk, başvuruların başladığını hatırlatarak, “Mayıs 2023 genel seçimlerinde seyyar sandık seçmeni olan vatandaşlarımızın herhangi bir rapor yenilemeksizin yeniden başvuru yapmaları zorunlu olduğunu hatırlatmak isteriz. 4 Ocak Perşembe günü başlayan başvurular 17 Ocak Çarşamba tarihinde sona erecektir. Tüm hemşehrilerimizi bu konu hakkında bilgilendirmek isteriz” sözlerine yer verdi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası