Aksaray Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Şehrimi Tanıyorum’ gezisine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Şehrin tarihi, doğal ve kültürel değerlerini vatandaşlara tanıtmak amacıyla gezi düzenlendi. Rehberler eşliğinde gerçekleştirilen geziye 210 kişi katılım sağladı…
Aksaray Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Şehrimi Tanıyorum’ gezisine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Şehrin tarihi, doğal ve kültürel değerlerini vatandaşlara tanıtmak amacıyla gezi düzenlendi. Rehberler eşliğinde gerçekleştirilen geziye 210 kişi katılım sağladı. Güzelyurt’un doğal ve tarihi güzelliklerini yerinde tanıyan katılımcılar Gülağaç’ta bulunan Bakı Gölü’nde de bol bol fotoğraf çektirdi. Saratlı beldesinde bulunan yer altı şehrinin ve Ağzıkarahan Kervansarayı’nın tarihi geçmişi geziye katılan tarihçiler tarafından vatandaşlara aktarıldı. Ziyaretçiler Aksaray’da daha önce hiç görmedikleri manzaralarda karşılaştıklarını belirttiler. (Haber Bülteni)
YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)