Gündem

Selçuklu Cami ve Külliyesi şehrimize çok yakıştı

VALİ MEHMET ALİ KUMBUZOĞLU İLE BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER SELÇUKLU CAMİ VE KÜLLİYE PROJESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu’na yapımında sona yaklaşılan..

Selçuklu Cami ve Külliyesi şehrimize çok yakıştı
banner

VALİ MEHMET ALİ KUMBUZOĞLU İLE BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER SELÇUKLU CAMİ VE KÜLLİYE PROJESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu’na yapımında sona yaklaşılan Selçuklu Cami ve Külliyesini yerinde tanıttı.

Geçtiğimiz yıllarda inşaatına başlanılan Selçuklu Cami ve Külliye projesi, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in şehrin simgesi olarak nitelendirdiği projeleri arasında yer alıyor. Cami ve Külliye projesi tamamlandığında genç yaşlı, kadın erkek toplumun her kesiminden vatandaşın sosyal ve kültürel faaliyet yapmasına ve verimli zaman geçirmesine yönelik bir sosyal tesis olarak planlandı.

İÇERİSİNDE SOSYAL DONATI ALANLARI YER ALACAK

Kaba inşaat aşaması tamamlanarak ince işlik aşamasına gelinen proje alanında incelemelerde bulunan Dinçer, Kumbuzoğlu’na; Külliye içerisinde yapımı devam eden 2 bin 100 kişilik ibadethaneyi, bin 670 metrekarelik kütüphaneyi, 3 bin 790 metrekarelik otoparkı ve sosyal donatı alanlarını tanıttı.

‘PROJE HASSASİYETLE PLANLANMIŞ’

Selçuklu Cami ve Külliye projesini gezen Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu projenin bölgenin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hassasiyetle planlandığı söyledi. Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Selçuklu Cami ve Külliye projesini hayata geçiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’i ve ekibini tebrik etti.

‘SELÇUKLU CAMİ VE KÜLLİYE PROJESİ BU BÖLGE İÇİN BİR İHTİYAÇTI’

Selçuklu Cami ve Külliye projesinde yürütülen çalışmalara yönelik açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer,‘’Vatandaşlarımızın talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda şehrimizin birçok noktasına sosyal ve kültürel tesisler inşa ettik. Selçuklu Cami ve Külliye projesi de bu bölge için bir ihtiyaçtı. Projemizin kaba inşaat aşamasını tamamladık. Yakın zamanda ince işçilik ve iç tefrişatını tamamladıktan sonra yeni bir merkezi vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Selçuklu Cami ve Külliyesi şehrimizin simge yapılarından biri olacak. Sayın Valimiz Mehmet Ali Kumbuzoğlu ile birlikte projemizi inceledik. Sayın Valimizde projemizi çok beğendi. Proje alanımızda bizimle birlikte incelemelerde bulunan Sayın Valimize teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası