Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Jimnastik takımı 15 Temmuz anısına Dağılgan Spor Tesislerinde koşu ve yüksek atlama gerçekleştirdi. Program sonrası açıklama yapan Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörü..
Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Jimnastik takımı 15 Temmuz anısına Dağılgan Spor Tesislerinde koşu ve yüksek atlama gerçekleştirdi.
Program sonrası açıklama yapan Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörü Orhan Karaman, ‘15 Temmuz’ anısına sporcularla bir araya geldiklerini söyledi. Karaman, “Bugün yüksek atlama ve koşu yaptık. Sporcularımızın katılım sağlaması bizleri sevindirdi. Gazi Paşa İlkokulu bu yıl atletimiz branşında Türkiye 3. oldu. Türkiye U 14 Şampiyonası’nda ise 7 kız sporcumuz altın madalya kazandı. Bu yıl okul sporlarında ise Aksaray olarak Türkiye’de 20 sporcumuz madalya aldı. Madalya alan sporcularımız milli takım kamplarına çağrılmaya başlandı. Kız takımı olarak 2025 yılında dünya liseler şampiyonluğunu Aksaray’a getirmeyi hedefliyoruz. Takımımızla bunun peşinden yaz kış demeden koşuyoruz. 2024 yılında 8 sporcumuz milli takıma gidecek. Aksaray’ın ismini bu şekilde Avrupa’da duyurup madalyalar getirmeye başlayacağız” diye konuştu. Foto-Haber: Ali FURAT
YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)