Gündem

TOKİ konutları hızla yükseliyor

İSTİKLAL MAHALLESİ’NDE HAYATA GEÇİRİLEN SOSYAL KONUT PROJESİNDE KABA İNŞAAT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI, PROJE TAMAMLANDIĞINDA 694 AİLENİN BARINMA İHTİYACI KARŞILANMIŞ OLACAK Aksaray Belediyesi ve TOKİ iş birliğinde dar gelirli ailelere yönelik İstiklal..

TOKİ konutları hızla yükseliyor
banner

İSTİKLAL MAHALLESİ’NDE HAYATA GEÇİRİLEN SOSYAL KONUT PROJESİNDE KABA İNŞAAT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI, PROJE TAMAMLANDIĞINDA 694 AİLENİN BARINMA İHTİYACI KARŞILANMIŞ OLACAK

Aksaray Belediyesi ve TOKİ iş birliğinde dar gelirli ailelere yönelik İstiklal Mahallesi’nde yapılan sosyal konut projesinde inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. 35 bloktan oluşan Sosyal Konut Projesinin, 20. Bloğunda kaba inşaat çalışmaları tamamlandı.

Sosyal konut projesini çok önemli ve değerli bir proje olarak gördüğünü dile getiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, “Belediyemiz, Toplu Konut Projeleri ile özellikle dar gelirli veya orta gelirli ailelere uygun fiyatlı konut imkânları sunarak ev sahibi olma imkânı tanımaktadır.Biz belediye olarak tabi ki Cumhurbaşkanımızın gösterdiği prensipler, esaslar çerçevesinde yolumuza devam ediyoruz. Bu bize ışık tutuyor. İnşallah bu şekilde, güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Belediyemiz tarafından Toplu Konut Projelerinde yerleşim alanları düzenli ve modern bir yapıya sahip olacak şekilde; altyapı, yeşil alanlar, otoparklar ve sosyal tesisler gibi önemli unsurlar düşünülerek tasarlanacaktır. İnşallah sosyal konutlarımızı en kısa zamanda tamamlayarak hak sahiplerimize teslim edeceğiz. Yeni dönemde de “Sosyal Konut Projelerimiz” devam edecek. Destekleri için Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımıza ve TOKİ’ye teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

YAPILAR SELÇUKLU MİMARİSİNE UYGUN OLARAK İNŞA EDİLİYOR

Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini kentte bir bir hayata geçiren Aksaray Belediyesinin vatandaşların ev sahibi olmaları için başlattığı sosyal konutlar, 2+1 ve 3+1 daire tipinde Osmanlı ve Selçuklu mimarisine uygun olarak inşa ediliyor. Proje tamamlandığında 694 ailenin barınma ihtiyacı karşılanmış olacak. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası