banner
Gündem

‘Türkiye’de en hızlı gerçekleşen kentsel dönüşüme imza attık’

DİNÇER ‘YERİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİYLE SAĞLAM VE MODERN BİR ŞEHİR İNŞA EDİYORUZ’ Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray’da tarihi, kültürel ve riskli yapıların yerinde dönüşümünün yapılacağını, dönüşümde kentin tarihi dokusunun..

‘Türkiye’de en hızlı gerçekleşen kentsel dönüşüme imza attık’
banner

DİNÇER ‘YERİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİYLE SAĞLAM VE MODERN BİR ŞEHİR İNŞA EDİYORUZ’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray’da tarihi, kültürel ve riskli yapıların yerinde dönüşümünün yapılacağını, dönüşümde kentin tarihi dokusunun da gözetileceğini kaydetti. Aksaray tarihinde ilk kez başlattığı Hamidiye Kentsel Dönüşüm projesiyle yapılamaz denileni yaptıklarını ve halkın nazarında da en zor eşiği geçtiklerini söyleyen Dinçer, Hamidiye Mahallesi’nde başlatılan dönüşüm projesinin merkezde olmasının yanında büyüklük ve ölçek bazında Türkiye’de en hızlı gerçekleşen dönüşüm projelerinden birisi olduğunu söyledi.

Aksaray’ın dirençli şehirlerarasında yer alması için riskli yapıların yerinde dönüşümü yapılacağını kaydeden Dinçer, “Afetlere karşı dayanaklı, dirençli bir Aksaray inşa etmek için şehrimizde riskli yapıları yerinde dönüştürüyoruz. Ayrıca şehrimizde bulunan tarihi ve kültürel yapıları da restore ederek kültürel mirasımıza kazandıracağız” dedi.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından kentsel dönüşüm kanunlarının yasalaştığını hatırlatan Belediye Başkanı Dinçer, riskli yapılar yerine afetlere karşı dayanaklı yapılar inşa etmek için Aksaray Belediyesi olarak bir dizi tedbirler alındığını söyledi. Aksaray Belediye Meclisi’nde imar planı revizyonu kararı aldıklarını vurgulayan Dinçer, “Meclisimizin aldığı imar planı revizyonu kararı ile kentsel dönüşümlerin önünü açtık. Binasını dönüştürmek isteyen mülk sahipleri, parsellerini birleştirmek suretiyle birtakım avantajlara sahip oldular. Bölge ve alan bazlı dönüşümün yanında bireysel ve bina bazlı dönüşümü de başlatmış olduk. Şehrimizin birçok noktasında bina bazlı dönüşümler başladı” diye konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası