banner
Gündem

Uganda’dan iki üniversiteyle iş birliği protokolü imzalandı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Uganda’da faaliyet gösteren iki üniversiteyle öğrenci ve personel hareketliliği konusunda iş birliği protokolü imzaladı. Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş, Uganda Chiristian Üniversitesinin daveti üzerine gittiği ülkede çeşitli..

Uganda’dan iki üniversiteyle iş birliği protokolü imzalandı
banner

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Uganda’da faaliyet gösteren iki üniversiteyle öğrenci ve personel hareketliliği konusunda iş birliği protokolü imzaladı.

Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş, Uganda Chiristian Üniversitesinin daveti üzerine gittiği ülkede çeşitli temaslarda bulundu. Yükseköğretim kurumlarının uluslararası ölçekte kuracağı iş birliklerinin yeni çalışma alanlarının ortaya çıkması anlamına geldiğini söyleyen Rektör Arıbaş, etkileşimde bulundukları ülke sayısını arttırmayı hedeflediklerini belirtti. Bu kapsamda Uganda Chiristian Üniversitesi ve İslamic Call Üniversitesi ile öğrenci ve personel hareketliliği konusunda iş birliği protokolleri imzaladıklarını ifade eden Arıbaş, “Bunların yanı sıra İslamicUniversity in Uganda ile de iş birliği sağlamak için bir görüşme gerçekleştirdik. Özellikle mühendislik alanına ilişkin yapılan görüşmeler son derece verimli geçti. İş birliklerinin şekillenmesine katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi. ASÜ Rektörü Arıbaş, Uganda ziyareti esnasında Büyükelçi Fatih Ak ile de bir araya geldi ve Uganda’daki yükseköğretim kurumları ile ne gibi ortak çalışmalar yapılabileceği konularında değerlendirmelerde bulundu.

Gezisi esnasında Rektör Alpay Arıbaş’a ASÜ Dış İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Melayib Bilgin ile Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Hatim Elhatip, Prof. Dr. Emre Arslan, Dr. Öğr. Üyesi Şevket Tulun ve Öğr. Gör. Dr. Tolga Bahadır eşlik etti. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası