banner
Gündem

Vali Kumbuzoğlu, şehit kızının okul heyecanına ortak oldu

VALİ KUMBUZOĞU; ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ’UN KIZINI OKULUN İLK GÜNÜ MAKAM ARACIYLA GÖTÜRDÜ 2016 yılında Diyarbakır Hani’de bölücü örgüt mensuplarının döşediği mayının patlaması sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Polat Özbek’in ilkokul..

Vali Kumbuzoğlu, şehit kızının okul heyecanına ortak oldu
banner

VALİ KUMBUZOĞU; ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ’UN KIZINI OKULUN İLK GÜNÜ MAKAM ARACIYLA GÖTÜRDÜ

2016 yılında Diyarbakır Hani’de bölücü örgüt mensuplarının döşediği mayının patlaması sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Polat Özbek’in ilkokul çağına gelen kızı, Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu tarafından evinden makam aracıyla alınarak okuluna götürüldü.

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu; 2016 yılında Diyarbakır Hani’de bölücü örgüt mensuplarının döşediği mayının patlaması sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Polat Özbek’in ilkokul çağına gelen kızı Sümeyye Polat’ı makam aracıyla alarak okuluna götürdü. İlk gün heyecanı yaşayan minik Sümeyye Vali Kumbuzoğlu’na sarılarak teşekkür etti.

KUMBUZOĞLU TÜM ŞEHİTLERE ALLAH’TAN RAHMET DİLEDİ

Babası şehit olduğunda 2 aylık olan minik Sümeyye; büyüyüp ilkokul çağına geldi. Minik şehit kızının ilkokul gününde Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu sürpriz yaparak evlerinde ziyaret etti. Şehit Özbek’in eşi Zeynep kızı Sümeyye ile bir süre sohbet eden Vali Kumbuzoğlu tüm şehitlere Allah’tan rahmet diledi. İlk gün heyecanı yaşayan minik Sümeyye’ye sarılan Vali Kumbuzoğlu; öğretmen olmak isteyen Sümeyye’yi makam aracı ile Hacı Mustafa Demir İlkokulu’na götürdü.

Elini bırakmayan minik Sümeyye’yi arkadaşları ve öğretmeni ile buluşturan Vali Kumbuzoğlu çeşitli hediyeler verdiği öğrencilere başarı dileklerini iletti. Minik Sümeyye ile vedalaşan Vali Kumbuzoğlu her zaman görüşeceklerini ifade etti.

‘TÜM ŞEHİTLERİMİZİN EMANETLERİNİBAŞIMIZIN ÜZERİNDE TAŞIYACAĞIZ’

Şehitlerin emaneti çocukları ve ailelerinin her zaman yanlarında olduklarını ifade eden Vali Kumbuzoğlu yaptığı açıklamada; “Şehidimizin emaneti güzel yavrumuzu eğitim öğretim hayatına başladığı ilk günde yalnız bırakmak istemedik. Minik kızımız babasını hiç görmedi. Fotoğraflarından tanıştılar. Devletimizi ve milletimizin her bir ferdi onu kendi evladı olarak bağrına basıyor. Biz de onu ve tüm şehitlerimizin emanetlerini başımızın üzerinde taşıyacağız. Sümeyye ve tüm şehit çocuklarımıza eğitim ve öğretim döneminde başarılar diliyorum” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası