banner
Asayiş

Yaban hayvanları için doğaya yem bıraktılar

Aksaray’da kış mevsimiyle birlikte sokak ve yaban hayvanlarının beslenmesine yönelik harekete geçen jandarma ekipleri, dağ ve arazilerde hayvanlara yem bırakıyor. Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte Aksaray İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa..

Yaban hayvanları için doğaya yem bıraktılar
banner

Aksaray’da kış mevsimiyle birlikte sokak ve yaban hayvanlarının beslenmesine yönelik harekete geçen jandarma ekipleri, dağ ve arazilerde hayvanlara yem bırakıyor.

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte Aksaray İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma (HAYDİ) Timi, soğuk kış şartlarında yiyecek bulmakta zorluk çeken yaban hayvanların yem ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli çalışmalar yapıyor. Hasan Dağı başta olmak üzere şehir genelinde dağlık ve arazilerde sokak hayvanları ile yaban hayvanlarının takibini yapan jandarma ekipleri, dağ bayır devriye atarak hayvanlara yem bırakıyor. Hasan Dağı bölgesinde bulunan ormanlık alana balya samanı, buğday yemi ve mama bırakan ekipler ilçe, belde ve köylerdeki arazilerde de sokak hayvanlarına yönelik yem bıraktı. 4×4 araçla dağ bayır demeden doğa ve hayvanları beslemeye ve korumaya çalışan jandarma ekipleri belirli periyotlarda yem ve mama bırakma yaparak hayvanların beslenmesini sağlıyor. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası