Gündem

Yeşil alan varlığı yüzde 20 oranlarında arttı

DİNÇER; ‘AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARIMIZ OLUMLU SONUÇLAR VERDİ’ Kentin yeşil alan varlığıyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, kişi başına düşen yeşil alan varlığının 5.1 metrekareden 6.1 metrekareye yükseldiğini bildirdi…

Yeşil alan varlığı yüzde 20 oranlarında arttı
banner

DİNÇER; ‘AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARIMIZ OLUMLU SONUÇLAR VERDİ’

Kentin yeşil alan varlığıyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, kişi başına düşen yeşil alan varlığının 5.1 metrekareden 6.1 metrekareye yükseldiğini bildirdi.

Park bahçe ve yeşil alan varlığının artırılmasına yönelik birçok çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Dinçer, 45 adet yeni park yapımıyla şehir genelindeki park sayısının 261’e yükseltildiğini kaydetti.Mevcut parkların bakım onarım ve yenilenmesini ihmal etmediklerini dile getiren Dinçer, başta parklar ve millet bahçeleri olmak üzere şehir genelindeki uygun alanlara 110 bin fidanın, 20 bin çalı bitkisinin ve 663 bin 500 mevsimlik çiçek dikiminin gerçekleştirildiğini aktardı.

Aksaray Belediyesinin gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında; parklara 121 adet aydınlatma yerleştirildi. Parkların zeminleri kauçuk kaplamalar ile yenilenirken, birçok oyun grupları ve spor aletleri yenilendi. Mevcut parklarda ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları yapıldı. Parklara 23 adet basketbol, futbol ve voleybol sahası yerleştirildi. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL