Gündem

Kumbuzoğlu; ‘Aksaray’da güzel çalışmalara şahitlik ediyoruz’

Aksaray Belediyesi tarafından Zafer Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Zafer Millet Bahçesi düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk,..

Kumbuzoğlu; ‘Aksaray’da güzel  çalışmalara şahitlik ediyoruz’
banner

Aksaray Belediyesi tarafından Zafer Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Zafer Millet Bahçesi düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk, Kadın Kolları Başkanı Ferhat Polat, belediye ve il genel meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Yapılan hizmetlerin yerinde ve fayda sağlayıcı olduğuna vurgu yapan Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu; “Gençler sizler için çalışıyoruz, üretiyoruz. Aksaray Belediye Başkanımız güzel bir eser daha ortaya koydu. Kendisine teşekkür ediyoruz. Şehirde birçok park, oyun alanları ve tesisler yapıldı. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde çalışacağız, üreteceğiz inşallah. Türkiye çapında 500 Millet Bahçesi öngörüldü ve hızla bütün mahalli idarelerimiz bu konuda yol almaktadır. Aksaray Belediyemizde bu konuda yeni projeler hayata geçiyor. Belediye Başkanımız Evren Dinçer ve tüm ekibini tebrik ediyorum. Burada ailelerin birlikte güzel vakit geçirilebilecek sohbet muhabbet ortamı olacağı güzel bir alan oluşturuldu. Belediyeciliğin önemli alanlarından biri gençlere vatandaşlara kültür, sanat ve spor etkinlikleri konusunda alanlar kazandırmaktır. Burada bu güzel çalışmanın bir benzerine hepimiz şahitlik ediyoruz. Kitap konakları herkesin ilgisini çekiyor. Kitap okuma alışkanlığını kazanmamız lazım, kötü alışkanlıklara bırakmanın en önemli yöntemi kitap okumaktır. Park ve bahçelerde spor yaparak temiz hava olarak yapılan güzel aktivitedir ve insana çok faydalıdır. Belediye başkanımızın vermiş olduğu bir mesajda yeşil alanları çoğaltma ilgili çalışmasını destekliyoruz. Bizlerde valilik olarak yeşil alana önem veriyoruz. Fidan dikilmesi konusunda gayret ediyoruz. Yılsonuna 68 bin fidanı dikeceğimiz yönünde söz verdik. Hatıra ormanlarının sayısını daha artıracağız. Dikeceğiniz her fidan bir orman demektir. Bu açılışın hayırlı olmasını temenni ediyorum. Vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile bu parktan faydalanmasını arzu ediyoruz” diye konuştu.

‘BİZ YAPIYORUZ SİZLER KORUYUNUZ’

Zafer Millet Bahçesinden sadece bulunduğu mahalle değil çevre mahalle sakinlerinin de yararlanabileceğini söyleyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer; “Zafer Millet Bahçesi, sadece Zafer Mahallesine değil Şifana ve diğer yerleşik yerlerindeki vatandaşımıza, şehrin diğer yerlerindeki vatandaşlarımıza da hizmet edecek ölçekte parklarımız arasında yer alıyor. Yeni nesil parkları Aksaray’da önemsiyoruz. Fatih Millet Bahçesi, Paşacık Mahallesinde Gülümse Park, Latif Emekli Caddesinde Şehit Eren Bülbül parkımız ve Kurtuluş Laleli Mahallemize hitap edecek düzeyde. İlerleyen zamanda Kent Park ve Kalanlar Millet Bahçesinin açılışını yapacağız. Dönem içerisinde şehrimizde 54 adet park inşa ettik. Bunların arasında büyük ölçekli parklar da yer alıyor. Şehrimizde toplamda 270 tane park var. 121 tanesinin ışıklandırmasını, 123 tanesinin basketbol, voleybol, halı saha yaparak zenginleştirme çalışmalarını gerçekleştirdik. Aksaray’ı yeşillendirmek için geçmişte olduğu gibi bugünden büyük gayret sarf ediyoruz. Vatandaşlarımızdan ricam parkların korunması noktasında herkesin hassasiyet göstermesini bekliyorum. Açılışını yapacağımız Zafer Milet Bahçemiz şehrimize mahallemize hayırlı uğurlu olsun” dedi. Foto-Haber: Erkan ALTUNTAŞ

 

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası