Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ekipleri uyuşturucu madde kullanan, bulunduran, imal ve ticaretini yapan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar yapıyor. Bu kapsamda; Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda, Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı..
Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ekipleri uyuşturucu madde kullanan, bulunduran, imal ve ticaretini yapan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar yapıyor.
Bu kapsamda; Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda, Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı asayiş ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar sonucunda, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti yaptığı tespit edilen C.U. isimli şahsı takibe aldı. Şahsın ikametine düzenlenen operasyonda;
300gramtoz esrar,100gram kubar esrar,8gram bonzai,5 gram kenevir tohumu,1 adet hassas terazi,3 adet av tüfeği,23 adet 6.35 mm tabanca fişeği, 10 adet 7.65 mm tabanca fişeği ele geçirildi. Şüpheli şahıs gözaltına alındı. Jandarmadan yapılan açıklamada; “Şüpheli şahıs, işlemlerinin tamamlanmasını müteakip adli makamlara sevk edilmiş olup, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Vatandaşlarımızı zehirlemek isteyen zehir tacirlerine karşı titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz demeden aralıksız devam edilecektir” denildi. (Haber Bülteni)
YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)