Siyaset

AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk, DSİ yatırımlarını değerlendirdi

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, DSİ 4. Bölge Müdürlüğü tarafından Aksaray’da yürütülen çalışmaları değerlendirdi. Türkiye’de 2002 yılından bu yana başta eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye birçok alanda atılan adımlar..

AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk, DSİ yatırımlarını değerlendirdi
banner

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, DSİ 4. Bölge Müdürlüğü tarafından Aksaray’da yürütülen çalışmaları değerlendirdi.

Türkiye’de 2002 yılından bu yana başta eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye birçok alanda atılan adımlar ve gerçekleştirilen reformlardan Aksaray’ın da kazanımlar elde ettiğine değinen Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile başlayan hizmet yolculuğunun artarak devam ettiğini vurguladı.

Aksaray Uluırmak(Mamasın) Barajı sulaması yenileme inşaatındaki son çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Aktürk, şöyle konuştu: “Açık kanal olarak hizmet gören toplam 21 bin 420 hektarlık Uluırmak Sulamasının borulu şebeke haline dönüştürülmesi amacıyla yürütülen çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir. Şu ana kadar 15 bin metre boru sahaya indirilmiştir. Yılsonuna kadar 30 bin 565 kilometre tamamlanması hedeflenmektedir.”

Aksaray İçmesuyu arıtma tesisindeki gelişmelere de değinen Başkan Aktürk, arıtma tesisinin tamamlandığını, bu yıl içerisinde içme ve kullanma suyunun kente iletilmesi ve yatırımın kısmi faydaya dönüşmesinin sağlanmasının planlandığını aktardı.

Sarayhan köyünde 1 adet menfez, Aksaray Merkez İsmailağatolu Köyü girişinde bulunan 1 köprünün de bu yıl içerisinde hizmete açılacağını aktaran Aktürk, “Ayrıca KOP(Konya Ovası Projesi) kapsamında İl Özel İdaremiz tarafından ihalesi yapılan, finansmanı KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığımız tarafından sağlanan Aksaray Ortaköy Balcı Göleti 2. Kısım Kapalı Sistem Sulama Tesisini de yılsonuna kadar bitirip bölge halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz. 22 yıldır söz verdiğimiz gibi milletimizin yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası