banner
Siyaset

‘Aksaray’a dışarıdan gelenler 5 yıldaki değişimi görüyor’

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER EBULFEYZ ELÇİBEY CADDESİ ESNAFLARIYLA BULUŞTU Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Milletvekili Cengiz Aydoğdu, AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk ve AK Parti Merkez ilçe Muammer..

‘Aksaray’a dışarıdan gelenler 5 yıldaki değişimi görüyor’
banner

BELEDİYE BAŞKANI DR. EVREN DİNÇER EBULFEYZ ELÇİBEY CADDESİ ESNAFLARIYLA BULUŞTU

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Milletvekili Cengiz Aydoğdu, AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk ve AK Parti Merkez ilçe Muammer Gür ve AK Parti teşkilat mensupları ile birlikte Ebulfeyz Elçibey caddesinde kafe, lokanta ve restoran sektörün de faaliyet gösteren esnaflarla bir araya geldi.

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde görev süreci boyunca olduğu gibi yeni dönemde de yapılacak çalışmaların istişare ve değerlendirmesini yapmak için vatandaşlarla buluşan Başkan Dinçer, Ebulfeyz Elçibey caddesinde esnaflarla buluştu.

‘EN ÖNEMLİSİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİYDİ’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ile birlikte esnaflarla buluşan Milletvekili Cengiz Aydoğdu “Aksaray’a dışarıdan gelenler Aksaray’daki değişimin farkında ve bu devam edecek. Tabi bu hizmetlerin ve değişimin görülmeyen kısmı var o da kentsel dönüşüm projeleri. Şimdi Hamidiye Mahallesi’nde başladı. Bu projenin devlete maliyeti milyarları buluyor. Bunların üzerinde çalışılması, planlanması, oradaki esnafla hepsi ile tek tek sözleşme yapılması ve onların rızasının alınması bunlar belediyeciliğin görünmeyen yönleridir. O süreçler çok zordur. O süreçleri ve o aşamaları çok kısa bir sürede Evren Başkanımız bitirdi. İhalesi yapıldı. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız geldi temelini attık. Evren Başkan Aksaray’da pek çok şeye imza attı ama en önemlisi Kentsel dönüşüm projesiydi. Çünkü biz 1970’lerde 1980’lerde yanlış şehirleşme yaşadık. Çünkü çok hızlı şehirleştik. Köyden şehre göç ve şehir merkezine devasa bir nüfus akışı oldu. Aksaray Anadolu’da o dönemlerde en hızlı nüfus yoğunluğunun yaşandığı yer oldu. Aksaray’da kentsel dönüşüm devam edecek. Bunun içinde bu işi bilen usulünce yapmak önemli. Sanayi sitesinin yapımında da süreç çok uzun sürmüştü. Orada itiraz eden esnaflara da şimdi tekrardan iş yeri yapıyoruz. Aksaray’da 5 yıl bu şehirde neler olduğunu değerlendirin, oyunuzu ona göre kullanın. Bizim temennimiz yeni dönemde Evren Dinçer’le yola devam etmektir. Sayın Belediye Başkanımıza muvaffakiyetler diliyorum” ifadelerini kullandı.

‘ALT YAPIDAN ÜST YAPIYA YENİLENDİK’

Esnaflara 5 yıl görev süreci boyunca şehir genelinde hayata geçirdiği projeleri ve yaptığı çalışmaları anlatan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Ebulfeyz Elçibey caddesini altyapıdan üst yapıya ve ışıklandırmaya varıncaya kadar baştan aşağı yenilediklerini söyledi. Esnaflara yeni dönemde yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Dinçer, görev süreci boyunca istişareye dayalı yönetim anlayışı ortaya koyduklarının bunun yeni dönemde de devam edeceğinin vurgusunu yaptı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası