banner
Ekonomi

Aksaraylı üreticilere 10 milyon TL hibe

Aksaray’da ‘Uzman Eller Projesi’ kapsamında üreticilere 10 milyon TL hibe aktarılacağını duyuran AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, üretimde verimliliği ve kaliteyi yükseltmek için kırsalda..

Aksaraylı üreticilere 10 milyon TL hibe
banner

Aksaray’da ‘Uzman Eller Projesi’ kapsamında üreticilere 10 milyon TL hibe aktarılacağını duyuran AK Parti Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, üretimde verimliliği ve kaliteyi yükseltmek için kırsalda yaşamayı taahhüt eden 40 gencin projelerine de 250 bin lira hibe desteği vereceğini bildirdi.

Konuyla ilgili detaylı açıklamalarda bulunan Aktürk, “Tarım ve Orman Bakanlığı ‘Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projelerinin Desteklenmesi’ kapsamında kırsal alanlarda yaşayan veya yaşamayı taahhüt eden, tarım, ormancılık, gıda ve su ürünleri alanlarında eğitim veren üniversitelerin fakülte ve meslek yüksekokulları ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tarım, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı, laboratuvar hizmetleri ve gıda teknolojisi alanlarında eğitim veren lise ve dengi okullardan mezun genç nüfusun istihdamına katkı sağlamayı, bitkisel üretim, hayvancılık, gıda ve su ürünleri sektörlerinde girişimciliği destekleyerek bu faaliyetlerin eğitimli kişiler tarafından yapılmasını teşvik etmeyi hedefliyor. AK Parti hükümeti olarak tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri alanlarında eğitim veren meslek yüksekokulu veya üniversitelerden mezun gençlerin, kırsal alandaki istihdamına katkı sağlamaya devam ettiklerini belirten İl Başkanı Hamza Aktürk, “Uzman Eller Projesinde Aksaraylı üreticilerimize 10 Milyon TL hibe desteğinde bulunduk. Meslek Yüksek Okullarından ve Üniversitelerin Tarım, Hayvancılık, Orman, Gıda ve Su Ürünleri bölümünden mezun olan ve kendi işini kurmak isteyen Aksaray’daki 40 gencimiz de 250 bin TL hibe almak hak kazandılar. Hayırlı bereketli olsun” diye konuştu.

Kırsal alanda tarımsal üretim yapan mevcut işletmelere örnek ve önderlik oluşturacak sürdürülebilir yatırımları önemsediklerini kaydeden Aktürk, üreticilerin refah seviyesini artırmak için gece gündüz çalıştıklarını, kalkındırmaya devam edeceklerini aktardı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası