banner
Siyaset

Aydoğdu; ‘31 Mart’ta sandıklara sahip çıkacağız’

AK Parti Aksaray İl Başkanlığı, 31 Mart Yerel Seçimlerinde sandık başında görev alacak olan görevlilere eğitim verdi. AK Parti kanadında, il genelinde kurulacak sandıklarda görev yapacak sandık müşahitlerinin teorik ve..

Aydoğdu; ‘31 Mart’ta sandıklara sahip çıkacağız’
banner

AK Parti Aksaray İl Başkanlığı, 31 Mart Yerel Seçimlerinde sandık başında görev alacak olan görevlilere eğitim verdi.

AK Parti kanadında, il genelinde kurulacak sandıklarda görev yapacak sandık müşahitlerinin teorik ve pratik eğitimleri tamamlandı. Asil ve yedek müşahitler, kat sorumluları, okul sorumluları, avukatlar dahil olmak binlerce kişi göreve hazırlandı.

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Belediye Başkanı ve AK Parti Aksaray Belediye Başkan Adayı Dr. Evren Dinçer, Merkez İlçe Başkanı Muammer Gür, Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat, Gençlik Kolları Başkanı Şükrü Öztürk, teşkilat üyelerinin katıldığı eğitimde, sandık görevlilerine seçim günü ve sandık görevlerinin nasıl yürütüleceği konularında detaylı bilgiler verildi. Milletvekili Cengiz Aydoğdu ise yaptığı değerlendirmede “31 Mart’ta sandıklara sahip çıkacak, hizmetlerimize Gerçek Belediyecilik anlayışımızla kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.

Seçim çevresi, oy pusulaları, sandık açılımları ve sayım-döküm süreciyle ilgili olarak dikkat edilmesi gereken hususlar aktarıldı. Akabinde, millet iradesinin sandıklara doğru tecelli etmesi adına, ortaya çıkacak muhtemel olumsuzluklara karşı alınabilecek tedbirlerle birlikte, şikayet ve itiraz süreçleri hakkında da bilgilendirmelerde bulunuldu.

Sunumu gerçekleştiren AK Parti Merkez İlçe Başkanı Muammer Gür, sandık kurulu başkanlarına hitaben yaptığı konuşmada, “Ne kimsenin tek bir oyuna tenezzül edeceğiz ne de bizim tek bir oyumuzun ziyan olmasına izin vereceğiz” diyerek sandık görevlilerine önemli bir sorumluluk yüklendiklerini vurguladı.

Sandık görevlilerine seslenen Belediye Başkanı Evren Dinçer, sandıklara sahip çıkılmasını istedi. Oy verme işlemi tamamlandıktan sonra kullanılan oyların sayımından tutanaklara işlenmesine kadar tüm aşamada dikkatli olunması için uyardı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası