Siyaset

CHP’den tezkere açıklaması

CHP’nin 81 il başkanı, Suriye ve Irak tezkeresine ilişkin eş zamanlı ortak açıklama yaptı. Açıklamada, yabancı askerlerin Türkiye’de görev yapmasının önünün açıldığına dikkat çekilerek ‘yabancı silahlı kuvvetlerin Türkiye’de bulunması’ ifadesinin..

CHP’den tezkere açıklaması
banner

CHP’nin 81 il başkanı, Suriye ve Irak tezkeresine ilişkin eş zamanlı ortak açıklama yaptı. Açıklamada, yabancı askerlerin Türkiye’de görev yapmasının önünün açıldığına dikkat çekilerek ‘yabancı silahlı kuvvetlerin Türkiye’de bulunması’ ifadesinin kabul edilemeyeceği vurgulandı.

Aksaray’da partisi adına açıklama yapan CHP Aksaray İl Başkanı Bilal Özdemir; “Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının Irak ve Suriye’deki görev süresinin iki yıl daha uzatılmasına  ilişkin tezkere Türkiye  Büyük Millet Meclisi’nde onaylandı. Cumhuriyet Halk Partisi, bu ülkenin ilk ve ebedi Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisidir. Dolayısıyla teröre karşı verilecek her türlü mücadeleyi amasız ve fakatsız destekler. Bununla birlikte, tezkerede yer alan ve doğrudan doğruya milli egemenliğimize gölge düşürebilecek sakıncaları milletimizle paylaşmak da bizim görevimizdir.Söz konusu tezkere, yabancı askerlerin Türkiye’de bulunmasının, daha net bir ifadeyle, yabanc asker postallarının kutsal vatan toprağımızı çiğnemesinin önünü açmaktadır. Bizzat Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından dile getirilen ve milletimizin hemen her kesimi tarafından desteklenen bu itiraz, müzakere dahi edilmeden gündemden düşürülmüştür. Bu telaşın sebebi nedir? Türk Milleti, vatanını tehlikede gördüğü her an elbette direnç gösterecektir. Ancak çekincemiz, ülkeyi yöneten Saray İktidarının bir kez daha “Allah da milletim de beni affetsin” diyecek duruma düşmesidir.Aziz Milletimiz bilmelidir ki, Cumhuriyet Halk Partisi , “terörle mücadele” adı altında, yabancı askerlere vatanımızın kapılarını açan maddeye itiraz etmektedir. Altı ok’undan biri milliyetçilik olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin, “yabancı silahlı kuvvetleri Türkiye’de bulunması” ifadesini kabul etmesi mümkün değildir. Çünkü yabancı asker demek, işgal demektir. İşin dikkat çekici bir boyutu da sarayın iktidar ortağı olan Milliyetçi Hareket Partisi, yabancı askerlere Türk topraklarının kapısının açılmasına,Cumhuriyet Halk Partisi itiraz  edene  kadar  sessiz  kalmıştır.  Ardından  “Türkiye’ye  gayrimeşru yabancı postalların ayak basması diye bir şey yoktur, şayet olursa verilecek sadece bir canımız vardır” diye, hamasetten öteye gitmeyen bir açıklama yapılmıştır. Sizin için “meşru-gayrimeşru yabancı asker” ayrımı olabilir . Ama vatan toprağını namus bilen bizler için, böyle bir ayrım yoktur, olmayacaktır. Büyük Önder Atatürk’ün ifadesiyle, “Zaferleri ve geçmişi, insanlık tarihi ile başlayan, her zaman zaferle beraber uygarlık nurlarını taşıyan kahraman Türk Ordusu’ndan umudu kesip, yabancı askerlere bel bağlayan Saray ve Şürekasını, aziz milletimizin vicdanına havale ediyoruz” denildi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası