banner
Siyaset

Demir; ‘Aksaray’ımıza hizmet etmeye talibiz’

CHP Aksaray Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir, esnaf, sanayici, öğrenci ve ev hanımı ziyaretlerini sürdürüyor. Ziyaretlerinde hizmete talip olduklarını ve Aksaray’ın kaderini değiştirecek çalışmalara imza atacaklarını ifade eden Demir;..

Demir; ‘Aksaray’ımıza  hizmet etmeye talibiz’
banner

CHP Aksaray Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir, esnaf, sanayici, öğrenci ve ev hanımı ziyaretlerini sürdürüyor. Ziyaretlerinde hizmete talip olduklarını ve Aksaray’ın kaderini değiştirecek çalışmalara imza atacaklarını ifade eden Demir; “Bizler, sizlere hizmete talibiz. Talip olduğumuz makamın kutsallığını ve gerektirdiği sorumlulukları çok iyi biliyoruz. Bunun için liyakatli bir kadro oluşturduk. Her arkadaşımız toplum tarafından güvenilirliği bilinen ve çok sevilen insanlar. Kadromuz ve sizler ile birlikte bu şehri çok güzel yöneteceğiz. Şehrin makus talihini değiştirmeye niyetli ve kararlıyız. Elimizde Aksaray gibi bir değer var. Gerek tarihi yapısı, gerek fiziki konumu açısından Türkiye’nin gözbebeği olabilecek bir il. Ne yazık ki çok fazla kayıp senesi var. 20 senedir bu şehrin yönetiminde olanlar elimizde ki cevheri işlemeyi beceremediler. Yapılması gerekenler ya yapılmadı, yada çok gecikerek ve doğru planlama olmadan yapılmaya çalışıldı. Esnafın kan ağladığı pandemi döneminde bile esnafa destek öncelikken sırf estetik düşünülerek vatandaşa aktarılması gereken maddi kaynaklar bir caddenin ışıklandırılmasına harcandı. Bu şehrin görünmeyen, kıyıda köşede kalmış yerlerini bırakın şehrin merkez mahallelerinde bile alt yapı sorunları diz boyu. 2024 senesinde halen kanalizasyonu, doğalgazı olmayan mahalleler varken bakıyorsunuz aynı cadde senede 3 kere asfaltlanıyor. Yapılan sosyal yardımlarda dengesizlikler var, gerçek ihtiyaç sahipleri, desteklenmesi gereken konularda desteklenmiyor” dedi.

 

‘HALKÇI BELEDİYECİLİĞİ AKSARAY’A GETİRMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK’

Projelerini ve yapmayı planladıkları çalışmaları anlatan “Ben bir yüksek harita mühendisi olarak belediyeciliğin sadece yol yapmaktan, kaldırım söküp takmaktan ibaret olmadığını düşünüyorum. Bunlar zaten yapılacak şeyler. Benim hedefim Aksaray’ı mutlu insanların yaşadığı, marka değeri olan, turist çeken bir şehir haline getirmek.  Kapasite olarak bizden daha düşük iller marka olup ismini duyururken, Aksaray halen başka illerin gölgesinde. Yanı başımızda nüfusu bizden az olan illere bile Aksaray’ın senelerdir özlediği yatırımlar gitmişken, Aksaray halen 20 senedir gelmeyen demir yolunun hayalini kuruyor. Yetmiyor birde ‘ size demir yolu yapsak uzaya yol istersiniz’ diyerek dalga geçiyorlar. Aksaray’da, Aksaraylıda bu muameleyi hak etmiyor. Aksaraylılar buraya hizmet getirmek için kararlı ve kaynakları doğru kullanacak liyakatli yöneticileri hak ediyor. Vatandaşa kapısını kapatmayan şehrin sakinlerini yönetime ortak eden yöneticiler hak ediyor. Aksaray’ın özlediği hizmeti, görmek istediği muameleyi onlara getirmek için yola çıktık. Halkçı belediyeciliği Aksaray’a getirmek için yola çıktık. Hazırız, kararlıyız, geliyoruz” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası