banner
Genel

Kendi işini kuranlara hibe desteği sağlanıyor

AKSARAY ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜ VATANDAŞLARA 150 BİN TL’YE KADAR HİBE DESTEĞİ VERİLİYOR Aksaray Valiliği öncülüğünde Aksaray İŞKUR ile kurum ve kuruluşların iş..

Kendi işini kuranlara hibe desteği sağlanıyor
banner

AKSARAY ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜ VATANDAŞLARA 150 BİN TL’YE KADAR HİBE DESTEĞİ VERİLİYOR

Aksaray Valiliği öncülüğünde Aksaray İŞKUR ile kurum ve kuruluşların iş birlikteliğinde, dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan engelli ve eski hükümlü statüsündeki vatandaşlara yönelik hibe desteği sağlamaya devam ediyor.

İŞKUR’dan yapılan açıklamada kendi işini kurmaları doğrultusunda verilecek hibe desteği projesi kapsamında bugüne kadar 6 milyon 833 bin 486 lira tutarında kaynak tahsisi gerçekleştirildiği ifade edildi.  Açıklamanın devamında; “Bu tahsisle birlikte, Aksaray ilimizde kırılgan gruplar içerisinde yer alan vatandaşlarımız farklı sektörlerde iş yerlerini kurup kendi işlerinin patronu olarak iş gücü piyasasına katılmıştır.   Engelli ve Eski Hükümlü Statüsündeki Vatandaşlarımıza Yönelik 2024/1. Dönem Kendi İşini Kurma Desteği Başvuruları alınmaya başlamıştır. Bu doğrultuda Engelli ve Eski Hükümlü statüsündeki vatandaşlarımıza 150 bin TL’ye kadar, hibe desteği sağlanabilecektir. Proje başvuruları 15 Aralık 2023 tarihi saat 23.59’a kadar devam edecektir” denildi.

Yeni süreçte nelere destek verileceği konusunda da bilgiler verilen açıklama şu ifadelerle noktalandı; “Komisyon değerlendirmesi sonrasında kaynak tahsis edilmesine karar verilen projelerde, başvuru sahibinin talep etmesi halinde, aşağıdaki maliyetler karşılanabilecektir:  Kuruluş işlemleri desteği: İşyeri kuruluşu için yapılan resmi işlemler, onaylar, izinler, ruhsatlar ve sigorta gibi masraflar için belge karşılığı olmak üzere en fazla 10 bin TL.  İşletme gideri desteği: Sözleşme imza tarihinden sonra 12 ay süre ile belge karşılığı olarak işletme giderlerinin (su, elektrik, iletişim, ısınma, kira ve tanıtım) en fazla % 60’ını geçmeyecek şekilde yıllık toplamda en fazla 30 bin TL. (Tarım ve hayvancılık sektörüne ait projelerde kira desteği sağlanmadığından en fazla 15 bin TL.)  Demirbaş desteği: Tarım ve hayvancılık sektörüne ait projelerde sözleşme imza tarihinden itibaren 12 ay boyunca belge karşılığı olmak üzere işletmenin temel faaliyet alanı ile ilgili demirbaş maliyetleri için vergiler dâhil en fazla 90 bin  TL, diğer sektörlere ait projelerde sözleşme imza tarihinden itibaren 12 ay boyunca belge karşılığı olmak üzere işletmenin temel faaliyet alanı ile ilgili makine, teçhizat, yazılım, donanım, ofis malzemesi gibi maliyetler için vergiler dahil en fazla 110 bin TL. ” (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası