banner
Siyaset

‘KÖYDES Cumhuriyet tarihinin en önemli kalkınma projesi’

ALTINSOY, ‘KÖYDES İLE KÖYLERİMİZE 172 MİLYAR 337 MİLYONLUK YATIRIM YAPTIK’ Köylerin Alt Yapısının Desteklenmesi (KÖYDES) projesi ile köylerin yaşam kalitesinin şehirlerdeki standartlara ulaştığını belirten AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin..

‘KÖYDES Cumhuriyet tarihinin en önemli kalkınma projesi’
banner

ALTINSOY, ‘KÖYDES İLE KÖYLERİMİZE 172 MİLYAR 337 MİLYONLUK YATIRIM YAPTIK’

Köylerin Alt Yapısının Desteklenmesi (KÖYDES) projesi ile köylerin yaşam kalitesinin şehirlerdeki standartlara ulaştığını belirten AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, projenin Cumhuriyet tarihinin en önemli kalkınma projesi olduğunu vurguladı.

2006 yılından bu yana Aksaray’da uygulanan KÖYDES projesi yatırımlarını değerlendiren Altınsoy, kırsal nüfusa daha kaliteli bir hayat sunmak amacıyla, Cumhuriyet tarihinin en büyük kırsal kalkınma hamlesinin AK Parti hükümeti tarafından başlatıldığını belirtti.

‘TOPLUMSAL İHTİYAÇLAR KÖYDES İLE HAYAT BULDU’

Hayata geçirilen KÖYDES projesi kapsamında kırsal alanlarda içme suyu, altyapı, yol ve sulama ihtiyaçlarını karşılamak ve köylerin hayat standardını yükseltmek için başlatılan yatırım seferberliğine dikkat çeken Altınsoy, şehirlerde altyapı ve yaşam kalitesinin kentleşme ile doğru orantılı olarak arttığını, köylerde ise en temel toplumsal ihtiyaçların da KÖYDES projesi ile hayat bulduğunu aktardı.

‘KÖYLERE YAPILAN YATIRIMLARI ÇOK ÖNEMSİYORUZ’

2006-2022 yılları arasında KÖYDES projesi ile Aksaray’a yaklaşık 172 milyar 337 milyon 180 bin liralık yatırım yapıldığını belirten Altınsoy, “Aksaray’daki köy yolları, asfalt veya kilitli parke taş ile kaplandı. Suyu, yolu olmayan köyümüz, elini tutmadığımız vatandaşımız kalmaması için ne gerekiyorsa yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Çünkü biz gelene kadar, her türlü yatırımdan mahrum bırakılan halkımız hizmetin en iyisine layık. Bu amaçla köylere yapılan yatırımları çok önemsiyoruz. Köylerimize yakın uzak demeden hizmet götürdük. Köylere geri göçün ve kırsal kalkınmanın önemine inanıyoruz. AK Parti olarak bu amaç doğrultusunda çalışmaya devam ediyoruz. Şehrimizi, köylerimizi ülkemizi koruyup kollamak, geleceğe güvenle yürümesini sağlamak vazifemizdir. Bu konuda Cumhur İttifakı’mız ile milletimizden aldığımız güçle, gece gündüz demeden çalışmaya, hizmet üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası