banner
Siyaset

‘Şehir ulaşımında köklü değişikliklere gidiyoruz’

Aksaray’da toplu taşıma hizmetlerinin daha kaliteli sunulması için toplu taşımaya yeni otobüslerin dahil edileceğinin müjdesini veren Belediye Başkanı Dinçer, “Vatandaşlarımızın daha konforlu ve rahat bir hizmet alabilmesi için toplu taşıma..

‘Şehir ulaşımında köklü değişikliklere gidiyoruz’
banner

Aksaray’da toplu taşıma hizmetlerinin daha kaliteli sunulması için toplu taşımaya yeni otobüslerin dahil edileceğinin müjdesini veren Belediye Başkanı Dinçer, “Vatandaşlarımızın daha konforlu ve rahat bir hizmet alabilmesi için toplu taşıma araç filomuzu güçlendiriyoruz” dedi.

DİNÇER, YENİ DÖNEMİNDE ŞEHİR ULAŞIMINDA KÖKLÜ DEĞİŞİKLİĞE GİDECEĞİNİN SİNYALİNİ VERDİ

Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Dr. Evren Dinçer, Aksaray’ı geleceğe taşıyacak projeleri hakkında açıklamalarda bulundu. ‘Aksaray İçin Gerçek Belediyecilik’ sloganıyla vizyon projelerini kültürel, şehircilik, ulaşım, sosyal, kentsel dönüşüm ve sıfır atık projeleri adı altında toplayan Belediye Başkanı Dinçer, Aksaray’ın geleceğine etki edecek ulaşım projelerini tek tek açıkladı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 2019 yılında Belediye Başkanı seçildiği günden itibaren Aksaray’ın ulaşım altyapısını güçlendirmek ve trafik problemlerini çözmek için birçok yeniliğe imza attığını söyledi. Aksaray’ı akıllı şehir uygulamalarına dahil etmek için çözüm odaklı projeler hayata geçirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Dinçer, şehir giriş çıkışları dahil olmak üzere Kurtuluş Kavşağı, Coğlaki, Aksaray Lisesi, Makas Kavşağı gibi şehirde birçok kavşak noktalarında düzenlemeler yaptıklarını bildirdi.

Halkın beklentilerini yönünde projeleri hayata geçirdiklerini aktaran Belediye Başkanı Dinçer, “Belediye araç filosuna kattığımız yolcu otobüslerini toplu taşımaya entegre ettik. Şehir merkezi trafiğini önemli ölçüde rahatlatan 6,5 kilometre uzunluğunda 50 metrelik bulvar yolunu açarak şehrin ulaşım ağını güçlendirdik. Aksaray’ın trafiğinin tek merkezden yönetilmesi için belediye bünyesinde Trafik Kontrol Merkezinin alt yapısının hazırladık” dedi.

Akıllı Şehir Uygulamalarını hayata geçireceklerini belirten Belediye Başkanı Dinçer, Modern Taksici ve Otobüs Durakları projesiyle şehirde taksi ve otobüs duraklarının yenileceğini belirtti.

‘TRAFİK YOĞUNLUĞUNU AZALTAN BİR DİZİ ÖNEMLER ALMAYI HEDEFLİYORUZ’

OSB Köprülü Kavşak projesinin detaylarını anlatan Dinçer, “Dünyanın birçok kenti, şehir içi trafik yönetimi sorunları ile karşı karşıya. Bunun çeşitli sebepleri var. Büyüyen ve gelişen bir şehirde artan nüfus ve beraberindeki araç sayısının artması, toplumun ihtiyaçları gibi birçok neden sayılabilir. Ülkemizde şehir içi trafik yönetimi için yeni çözümler yürütülüyor. Biz Aksaray Belediyesi olarak yeni dönemimizde şehir merkezi trafik yoğunluğunu azaltan bir dizi önemler almayı hedefliyoruz. Şehir merkezimizden OSB, Yeni Sanayiye ulaşımının sağlandığı yol güzergâhında köprülü kavşak projemiz bulunuyor. Bu projemizi 50 metrelik bulvar yolumuzun kesişme noktasında hayata geçiriyoruz. Bu projemiz ile trafikte kesintisiz bir ulaşım sağlayacağız. Diğer bir yandan Ankara-Konya/ Adana yeni bağlantı bulvarı, Adana-Konya yeni bağlantı bulvarı ile şehir merkezi trafik yoğunluğunu azaltmayı hedefliyoruz. Kırsal Terminal Projemizin de hayata geçmesiyle şehir merkezi trafiğinin önemli ölçüde rahatlayacağını öngörüyoruz. Yine Nakliyeciler ve tır Parkı projemiz ile tır, kamyon gibi ağır vasıta araçlarının şehir trafiğine girmeden parklanmasına olanak sağlıyoruz. Katlı Otopark projemiz ise şehir merkezi trafiğini rahatlatacak bir diğer projelerimiz arasında yer alıyor. Daha öncede şehrimizde akıllı bisiklet uygulamasını başlatarak Aksaray’da bisikletli ulaşım dönemini başlatmıştık. Yeni dönemimizde bisiklet yol ağımızı daha da artırıyoruz. Elektrikli bisikletleri bu sistemimize katıyoruz. Bu projemiz de şehir merkezi trafiğini önlemeye yönelik projelerimiz arasında bulunuyor” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası