banner
Genel

Selçuklu Külliye ve Cami projesi hız kazandı

BAŞKAN DİNÇER “SELÇUKLU KÜLLİYESİ ŞEHRİMİZİN KÜLTÜREL ZENGİNLİĞİNE DEĞER KATACAK” Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer,  Selçuklu Külliye ve Cami projesinin hız kazandığını söyledi.  Dinçer, şehrin merkezi sayılabilecek bir noktada hizmete açılacak..

Selçuklu Külliye ve Cami projesi hız kazandı
banner

BAŞKAN DİNÇER “SELÇUKLU KÜLLİYESİ ŞEHRİMİZİN KÜLTÜREL ZENGİNLİĞİNE DEĞER KATACAK”

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer,  Selçuklu Külliye ve Cami projesinin hız kazandığını söyledi.  Dinçer, şehrin merkezi sayılabilecek bir noktada hizmete açılacak olan Selçuklu Külliye ve Cami projesinde külliye kültürünün en güzel örneğinin yansıtılacağını ifade etti.

Belediye Başkanı Dinçer, Selçuklu Külliyesi ile ilgili yaptığı değerlendirme de “Yapımında sona yaklaştığımız Selçuklu külliyemiz, mimarisiyle medeniyetimizin özelliklerini yansıtacak bir şaheser olacak. Geçmiş tarihimize baktığımızda külliyeler, kentin niteliğini ve sosyal yaşamlarını yansıtıyor. Biz de şehrimizin sosyal yapısı, kültürel zenginliğini dikkate alarak bu projemizi başlattık. Çalışmalar planladığımız şekilde devam ediyor. En kısa sürede bu projemizi tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

CAMİNİN YANINDA SOSYAL DONATI ALANLARI DA YER ALACAK

Cami bölümünün dış cephesi tamamlanırken çatı kısmında yer alan kubbede çalışmalar devam ediyor. Aksaray Belediyesinin şehir kimliği ile örtüşen mimari ve sosyal donatıları ile birlikte geleceğe taşınacak en önemli eserlerinden biri olan Selçuklu Külliye ve Cami projesinde çalışmalar hız kazandı. Şehrin köklü tarihi geçmişi içerisinde önemli yer edinmiş olan külliye kültürünün yeniden yaşatılacağı proje içerisinde 2 bin 100 kişilik caminin yanında sosyal donatı alanları yer alıyor. Atatürk Bulvarı üzerindeki Selçuklu Park içerisinde inşa edilen olan Külliye Camisinin mimari yapısında Selçuklu kültürüne ait motifler kullanıldı. Cami bölümünün dış cephesi tamamlandı. Çatı kısmını oluşturan kubbe bölümünde çalışmalar yoğunlaştı. (Haber Bülteni)

 

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası