banner
Siyaset

Ticari Cazibe Merkezi projesi hayata geçiriliyor

Aksaray’da Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ile Aksaray Belediyesi iş birliğinde  ‘Ticari Cazibe Merkezi’ projesi hayata geçiriliyor. Bu kapsamda mobilya, beyaz eşya, halı, perde, ev tekstili, aydınlatma, züccaciye ve çeyiz..

Ticari Cazibe Merkezi projesi hayata geçiriliyor
banner

Aksaray’da Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ile Aksaray Belediyesi iş birliğinde  ‘Ticari Cazibe Merkezi’ projesi hayata geçiriliyor. Bu kapsamda mobilya, beyaz eşya, halı, perde, ev tekstili, aydınlatma, züccaciye ve çeyiz sektörünün bir arada olacağı ticari cazibe merkezi projesinde talep toplamalar başladı.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda yapılan talep toplama ve tanıtım toplantısına Aksaray’da mobilya, beyaz eşya, halı, perde, ev tekstili, züccaciye ve çeyiz sektöründe faaliyet gösteren firmalar katılım gösterdi.

Toplantıda konuşan ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, “Türkiye, mobilya ve beyaz eşya ihracatında, Dünya’da sayılı ülkelerin başında gelmektedir. Nitelikli iş gücünün yanı sıra, eşsiz kalitede ve şık tasarıma sahip mobilyalar ve beyaz eşyalar Türkiye’den dünyadaki birçok ülkeye ihraç edilmektedir. Bu gücün arkasında, Türkiye’deki mobilya çarşılarının önemi ise oldukça fazladır. Özellikle Bursa ve İstanbul başta olmak üzere, Kayseri mobilyacılar çarşısı ve Ankara mobilyacılar çarşısı başı çekmektedir.  Mobilya ve beyaz eşya ağırlıklı olup, ev tekstili, halı, perde, züccaciye, çeyiz, aydınlatma gibi sektörlerinde yer aldığı bu projeler sadece ihracata değil yerli turistin de dikkatini çekmekte ve şehirlerin vizyonunu artırmaktadır.Bugün Türkiye’de Masko Mobilya Kenti, İnegöl Mobilya Merkezi, Ankara Siteler Mobilya Merkezi, Modoko, Mobesko, Mobilium, İzmir Karabağlar Mobilya Çarşısı, Sakarya Asem Mobilya Çarşısı, Adana Mobilyacılar Sitesi, Hatay Mobilyacılar Sitesi Türkiye’nin en önde gelen mobilya çarşılarını oluşturmakta ve bulundukları illere çok büyük anlamda ekonomik katkı sağlamaktadırlar. Aksaray neden bu illerin arasında yer almasın diyerek 2013 yılından bu yana mücadelesini verdiğimiz projemiz bu kadar net olgunlaşmaya başlamış ve Aksaray Belediye Başkanımız Dr. Evren Dinçer’inde tam desteğini almıştır. Bu kapsamda bugün burada talep toplamaya başladığımız Aksaray ticari cazibe merkezi projemiz şehrimizin ufkunu açacak bölgemizden ve birçok şehirden yerli turisti çekerek ilimiz ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır. Aksaray Belediye Başkanımız Dr. Evren Dinçer, Ticaret Odamızla şehrimizin yıllardır hasretini çektiği projeyi hayata geçirme vakti gelmiştir. Bu kapsamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası