Gündem

Aksaray sosyal deneyi başarıyla geçti

VATANDAŞLAR, BELEDİYE İŞÇİLERİNİN YERİNE ŞEHİR MEYDANINI VE CADDELERİ SÜPÜRDÜ Aksaray Belediyesi 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde şehir meydanında dikkat çeken bir sosyal deneye imza attı.  Belediye ait sosyal medya..

Aksaray sosyal deneyi başarıyla geçti
banner

VATANDAŞLAR, BELEDİYE İŞÇİLERİNİN YERİNE ŞEHİR MEYDANINI VE CADDELERİ SÜPÜRDÜ

Aksaray Belediyesi 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde şehir meydanında dikkat çeken bir sosyal deneye imza attı.  Belediye ait sosyal medya hesaplarında paylaşılan sosyal deneyde, yoldan geçenlere belediye işçileri yerine temizlik yapıp yapmayacakları soruldu ve birçok kişi olumlu tepki verdi.

Aksaray Belediyesi Basın ve Yayın Müdürlüğü 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ne özel hazırladığı sosyal deney oldukça dikkat çekti. Sosyal deneyin konusu olarak yoldan geçenlere, gece gündüz demeden şehir genelinde titizlikle çalışan Belediye işçileri yerine “Süpürge ve el arabasıyla temizlik yapar mısınız?” sorusu yöneltildi. İlk başta şaşkınlıkla karşılanan bu isteğe her vatandaş olumlu yanıt verdi.

VATANDAŞLAR SÜPÜRGE, KÜREK VE EL ARABALARI İLE MEYDANI SÜPÜRDÜ

15 Temmuz Milli İrade Meydanında belediye işçilerinin yerine geçen vatandaşlar, süpürgelerle meydanda temizlik yaptı. Çok sayıda izlenme ve beğeni alan o görüntülerde vatandaşlar süpürge, kürek ve el arabaları ile meydanı süpürdü. İşçi Bayramı’na dikkat çekmek aynı zamanda da günlük hayatta şehrin bir noktasında görev alan temizlik işçilerinin çalışma koşullarını anlamaları için yapılan sosyal deneyin ilerleyen saatlerinde vatandaşlar süpürgeleri tekrar işçilere teslim etti.

‘ONLAR ŞEHRİMİZİN GÖRÜNMEYEN KAHRAMANLARI’

Belediye işçilerinin yerine temizlik yapan 56 yaşındaki Bayram Erdoğan, “Birçoğumuz farkında değiliz ama temizlik işçileri şehrimizin görünmeyen kahramanları. Yaz sıcağında olsun, kış soğuğunda gece gündüz demeden çalışıyorlar.  Temizlik işçileri günün her saati gece dahil, sabahın ilk ışıklarında bile çalışıyorlar. Ne yazık ki günlük hayatın koşuşturması içinde onların bu değerli emekleri genellikle görmezden geliniyor. Oysa ki bir şehri cadde cadde, sokak sokak temizlemek hiç kolay değil. Belediyemiz bu konuda çok başarılı ve Aksaray’ımız tertemiz. Bugün burada işçi kardeşlerimizin, işlerinin hiç de öyle göründüğü gibi kolay olmadığını daha iyi anladık. Bende işçi emeklisiyim ve işin zor kısmına bugüne kadar şahit olmamıştım. Tek sermayeleri alın teri olan işçilerimize emekleri için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası