Eğitim

ASÜ Teknopark imar planı onaylandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Aksaray Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (ASÜ Teknopark) imar planını onayladı. Yaklaşık 5 bin metrekaresi kapalı, toplam 30 bin metrekarelik bir alana inşa edilecek olan ASÜ Teknopark..

ASÜ Teknopark imar planı onaylandı
banner

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Aksaray Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin (ASÜ Teknopark) imar planını onayladı. Yaklaşık 5 bin metrekaresi kapalı, toplam 30 bin metrekarelik bir alana inşa edilecek olan ASÜ Teknopark için mimari uygulama projesi aşamasına geçiliyor. Hedef, binayı 2024 yılı içinde tamamlamak.

TEKNİK GEZİLER ÇALIŞMALARI GÖRMEK ADINA ÖNEMLİ

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz, beraberindeki heyetle birlikte, başarılı yükselişiyle dikkat çeken Niğde Teknopark’a teknik bir ziyarette bulundu ve yöneticileriyle görüştü. ASÜ Teknopark’a dair tüm süreçlerin verimli biçimde ilerlediğini, imar planının onaylandığını ve mimari uygulama projesi aşamasına geçiş döneminin yönetildiğini belirten Prof. Deligöz, “Binalaşma, fiziki alan yönetimi, süreç planlamaları, atılması gereken adımlar… Çalışmalarımızın gidişatını daha nitelikli biçimde kurgulayabilmek çeşitli teknik geziler düzenliyoruz. Deneyim paylaşımları süreç yönetimlerine pozitif bir katkı sağlıyor. Hem Üniversitemiz hem de şehrimiz için en güzel çalışmayı ortaya koyabilmek adına gayret ediyoruz” dedi.

TEKNOPARK İNŞASININ 2024 YILI  İÇİNDE BİTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

Teknoparkların bilgi ve teknoloji tabanlı ekonomiye geçişi hızlandıran yapılar olduğunu ve akademik bilginin ticarileşmesini sağladığını dile getiren Prof. Deligöz, üniversite-sanayi iş birliğinin tesisi açısından da çalışmanın değerli olduğunu vurguladı. ASÜ’deki çalışmalar kapsamında bölge ilanı, şirket kurulumu ve imar planı onayı süreçlerinin başarıyla tamamlandığını anımsatan Rektör Yardımcısı Deligöz, binalaşmayı da 2024 yılı içinde tamamlayarak, ASÜ Teknopark’ı aktif hale getirmeyi hedeflediklerini vurguladı. Aksaray Üniversitesi, Aksaray Belediyesi, Aksaray İl Özel İdaresi, Aksaray Ticaret Borsası, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ile Aksaray Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ortaklığıyla kurulan şirket, şehrin geleceği açısından önemli faaliyetlere imza atacak.

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ HASTANESİ  İÇİN DE ADIMLAR SOMUTLAŞIYOR

 Öte yandan ASÜ heyeti, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nin kısa süre önce yapımı tamamlanarak aktif hale gelen Diş Hastanesini de inceledi. ASÜ Diş Hekimliği Fakültesi için bir hastane kurulmasına dair çalışmaların sürdüğünü ve işlerin verimli biçimde ilerlediğini söyleyen Rektör Yardımcısı Engin Deligöz, bu konuda da Aksaray’a en doğru yatırımı yapma gayretinde olduklarını vurguladı. Niğde’ye düzenlenen teknik gezide Rektör Yardımcısı Deligöz’e ASÜ Bilimsel ve Teknolojik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Onur Can Türker ile Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Serpil Doğuş Gümüşsoy ve birim temsilcileri eşlik etti. Engin Deligöz, gezi esnasında kendilerine destek veren Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nafiz Tok ve Prof. Dr. Recep Çiçek ile Niğde Teknopark Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Rifat Battaloğlu’na da teşekkür etti. Topluma dönük ve hayatta karşılığı olan çalışmalarıyla dikkat çeken ASÜ’de yeni proje üretimlerine ilişkin faaliyetler de sürüyor.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası