Aksaraylıların önemli uğrak yerlerindendir köşe başlarındaki çay ocakları. Kimi derdini anlatır, kimi yalnızlığını paylaşır. Aksaraylılar tarafından çay ocaklarına yoğun ilgi gösterilmesinin hem maddi hemde manevi açıdan getirisi olduğunu belirten çay..
Aksaraylıların önemli uğrak yerlerindendir köşe başlarındaki çay ocakları. Kimi derdini anlatır, kimi yalnızlığını paylaşır.
Aksaraylılar tarafından çay ocaklarına yoğun ilgi gösterilmesinin hem maddi hemde manevi açıdan getirisi olduğunu belirten çay ocağı işletmesi Osman Ateş, “Çay varsa sevgi var, eski anılar içinde kaybolmuş hatıraların gün yüzüne çakması var. Bu yüzden çay hayatın olmazsa olmazlarındandır. Aşırı sıcaklarda çay satışlarımız hızlandı. Çayımızın en büyük özelliği içinde, sevgi, huzur ve mutluluk olmasıdır. Çay harareti aldığı için de tercih ediliyor. Bizler şehrin sembolleriyiz. Bu bir kültürdür. Bu kültürü de ömrümüz yettiğince yaşatacağız” dedi. Foto-Haber: Ali FURAT
YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)