banner
Eğitim

Geleceğin teknoloji liderleri burada yetişiyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü, öğrencilerin geleceğin teknolojilerine dair farkındalığını arttırmak için TEKNOFEST ve Deneyap Teknoloji Atölyelerini tanıtım etkinliği düzenledi.   Düzenlenen toplantıyla, yazılım mühendisliği alanında kariyer..

Geleceğin teknoloji liderleri burada yetişiyor
banner

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü, öğrencilerin geleceğin teknolojilerine dair farkındalığını arttırmak için TEKNOFEST ve Deneyap Teknoloji Atölyelerini tanıtım etkinliği düzenledi.

 

Düzenlenen toplantıyla, yazılım mühendisliği alanında kariyer yapmayı hedefleyen öğrenciler, atölyelerin sağladığı imkânlar ve bu alandaki gelişmeler hakkında güncel bilgilere erişme fırsatı buldu. Etkinlikte kısa bir konuşma yapan Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Emre Avuçlu, teknolojinin günümüzün ve geleceğin en önemli dinamiklerinden birisi olduğunu vurguladı. Bu alandaki gelişmeleri yakından takip etmek ve geleceğin dünyasının içinde yer almak isteyen öğrenciler için TEKNOFEST ve Deneyap Teknoloji Atölyelerinin önemli fırsatlar içerdiğine dikkat çeken Avuçlu, “Geleceğin teknoloji liderlerinin yetişmesine olanak sağlayan bu atölyeler, öğrencilere yenilikçilik, iş birliği ve yaratıcılık gibi önemli değerler kazandırıyor. Ayrıca atölyeler, sağladığı eğitimler ve geliştirdiği projelerle, öğrencilerin kendi yeteneklerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine de olanak tanıyor” dedi.

 

Etkinliğe Türkiye Teknoloji Vakfı (T3) Aksaray İl Sorumlu Ayşenur Kayış da katılım sağladı. Program, alana ilişkin istişarelerle tamamlandı.  (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası