Eğitim

‘İstihdam odaklı politikaların oluşturma gayretindeyiz’

TOPLUMSAL EĞİTİMLERE YÖNELİK STRATEJİLER DEĞERLENDİRİLDİ Üniversite-Sanayi işbirliği ve toplumsal gelişime yönelik stratejilerin değerlendirildiği dönüşüm toplantısı tamamlandı. Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş’ın liderliğinde başlayan toplantıya, Sürekli Eğitim Uygulama..

‘İstihdam odaklı politikaların oluşturma gayretindeyiz’
banner

TOPLUMSAL EĞİTİMLERE YÖNELİK STRATEJİLER DEĞERLENDİRİLDİ

Üniversite-Sanayi işbirliği ve toplumsal gelişime yönelik stratejilerin değerlendirildiği dönüşüm toplantısı tamamlandı.

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş’ın liderliğinde başlayan toplantıya, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASÜSEM) Yöneticileri ile Eğitim ve Yönetim Danışmanı Özden Cengizoğlu katıldı. Toplantıda Rektör Alpay Arıbaş, ASÜSEM aracılığıyla yürütülen çalışmaların sanayi işbirliği ve toplum gelişimi için önemli olduğunu ifade etti. Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş, üniversite-sanayi iş birliği kapsamında, sanayinin ihtiyaç duyduğu niteliklere sahip, uygulama ve beceri yetkinliği yüksek insan gücünün yetiştirilmesini ve istihdam odaklı politikaların oluşturulmasını amaçladıklarını belirtti. Bu noktada sektör temsilcileriyle sürekli temas halinde olduklarını da ileten Arıbaş, öğrenci başarısını önceleyen bir yaklaşımla, sektörlerin geleceğine katkı sunacak önemli iş birlikleri gerçekleştirmek için yol haritaları hazırladıklarını kaydetti. Toplantıda şu başlıklar gözden geçirildi: Üniversitenin bilgi ve teknolojik olanaklarının harekete geçirilmesi, meslek edindirme ve kurumsal danışmanlık merkezinin tasarlanması, yenilikçi ve ticarileşebilecek ürün ve süreç geliştirilmesi, fikrî mülkiyet haklarının ticarileştirilmesi, girişimcilik ve yenilikçilik endeksinin yükseltilmesi, bilgi birikiminin somutlaştırılması ve uygulamalı araştırma olanağı ile üretici firmalarla iş birliği sağlanması…

Toplantıda ayrıca Üniversite-Sanayi İş Birliği (ÜSİ) Proje Ekibi ile Eğitim ve Dönüşüm Proje Ekibi kurulmasına karar verildi. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş ve Prof. Dr. Ömer Köse’nin de katıldığı toplantı, karşılıklı görüş ve öneriler ile tamamlandı. (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası