Gündem

Toplumları büyüten ve geliştiren emektir

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” münasebetiyle yazılı bir açıklama yaptı. İnsan emeğinin hem kültürel hem de inançsal bağlamda çok büyük bir..

Toplumları büyüten ve geliştiren emektir
banner

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” münasebetiyle yazılı bir açıklama yaptı.

İnsan emeğinin hem kültürel hem de inançsal bağlamda çok büyük bir kıymete sahip olduğunu belirten Rektör Arıbaş, insan ve emek kavramlarının birbirini bütünleyen bir muhtevayı kapsadığını söyledi. Sanayi, tarım, hizmet, eğitim, sağlık, sanat, bilim… Emek ve alın terinin yaşamın kendisi olduğuna dikkat çeken ASÜ Rektörü, “Toplumları büyüten ve geliştiren emektir; bu gelişimin mimarı ise emekçilerdir. Her çalışanın -helal rızık bilinciyle- kendi alanında yaptığı çalışmalar ilerlemenin de anahtarıdır. ASÜ’de de gerek idari gerekse akademik türden çalışmalar emekçilerin katkılarıyla şekillenmekte ve topluma aktarılmaktadır. Tüm çalışanlarımız bizim için çok değerlidir” dedi.

Arıbaş, mesajını şu şekilde tamamladı: “Alın teriyle hayatını kazanan ve ülkesi için üreten tüm emekçilerimizin ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ kutlu olsun.” (Haber Bülteni)

banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner


ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL


flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası